Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Депутати пропонують забезпечити захист працівників від морального переслідування на робочому місці

  • 5 червня 2014
  • 69

Актуальна, але досить несподівана законодавча ініціатива — до парламенту внесено проект закону про захист від морального переслідування на робочому місці. Працівник, визнаний потерпілим від морального переслідування, отримуватиме компенсацію у розмірі 10 мінімальних заробітних плат. А контролювати дотримання закону буде Інспекція з праці

3 червня 2014 року у парламенті зареєстровано законопроект № 4997 «Про забезпечення захисту від морального переслідування на робочому місці», яким пропонується, зокрема, визначити форми такого переслідування і  правила відшкодування потерпілим моральної шкоди.

Моральне переслідування на робочому місці визначається законопроектом як рішення, дії чи бездіяльність з боку роботодавця та/або працівника (групи працівників), спрямовані проти працівника (групи працівників), що характеризуються створенням ворожої, принизливої або образливої робочої обстановки та метою або наслідком яких є порушення права на повагу до трудової честі та гідності, створення загрози професійній кар’єрі або стану здоров’я.

Розробники законопроекту визначили такі форми морального переслідування на робочому місці:

  • професійні утиски;
  • психологічні утиски;
  • соціальна ізоляція всередині організації;
  • підбурювання до морального переслідуванню на робочому місці.

Якщо закон приймуть, то роботодавцю необхідно буде інформувати працівника під підпис перед початком роботи не лише про умови майбутньої праці, але й про процедуру захисту права на повагу до трудової честі та гідності та відшкодування моральної шкоди у разі морального переслідування на робочому місці.

Працівникові пропонується надати можливість призупинити виконання своїх трудових обов'язків і одночасно звернутися зі скаргою, якщо він вважає, що моральне переслідування на робочому місці створює серйозну небезпеку і робить неможливим продовження роботи. При цьому час вимушеного прогулу підлягатиме оплаті у повному обсязі. Але необгрунтоване призупинення роботи буде вважатися порушенням трудової дисципліни і загрожувати дисциплінарною відповідальністю.

Також законопроектом пропонується встановити, що колективні договори мають передбачати:

- заборону морального переслідування на робочому місці і підбурювання до таких дій;

- заборону кар'єрного зростання за допомогою застосування різних форм морального переслідування на робочому місці;

- матеріальне заохочення працівників за створення сприятливого психологічного клімату на підприємстві.

Для забезпечення належного захисту визначено конкретний розмір моральної шкоди для осіб, визнаних судом потерпілими від морального переслідування на робочому місці, а саме 10 мінімальних заробітних плат, які стягуватимуться у судовому порядку.

Автор законопроекту нагадує, що Україна ратифікувала Європейську соціальну хартію і серед іншого взяла на себе зобов'язання виконувати п. 2 ст. 26, яка закріплює право на гідне ставлення на роботі, зокрема, з метою забезпечення ефективного здійснення права працівників на захист їх честі і гідності на роботі.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю