Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

При поданні заяви про призначення соціальної допомоги, компенсацій, субсидій згоду на обробку персональних даних надавати не потрібно

  • 3 червня 2014
  • 1002

Форму Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, затверджену Мінсоцполітики у 2012 році, приведено у відповідність із Законом України «Про захист персональних даних»

Форму Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, затверджену Мінсоцполітики у 2012 році, приведено у відповідність із Законом України «Про захист персональних даних».

Оскільки персональні дані людини, яка має право на соціальну допомогу, субсидії, пільги, необхідні для призначення такої допомоги (тобто, збираються і обробляються працівниками органів соцзахисту населення відповідно до закону), то додатково отримувати від заявника ще згоду на обробку персональних даних немає потреби.

Утім, необхідність згоди було передбачено формою Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96.

Навіть траплялися випадки, коли людині не призначали допомогу через те, що вона не надала згоду на обробку персональних даних.

Реагуючи на звернення громадян про порушення їх прав, Уповноважений Верховної Ради з прав людини проаналізував законність і правомірність потреби у згоді на обробку персональних даних у цьому випадку.

Отже, з 3 червня 2014 року із Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг виключено речення «Я та члени моєї сім’ї даємо згоду на збір інформації та обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», зазначених мною у заяві та наданих разом із нею документах, а також на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, що відповідно до закону необхідна для надання державної соціальної допомоги.».

Висновок: згода на обробку персональних даних потрібна. Але далеко не завжди. Є чимало випадків, коли персональні  дані обробляються не за згодою людини, а на інших законних підставах.

 

На допомогу кадровику журнал «Бібліотека Кадровика» № 02/2013, присвячений темі «Захист персональних даних після змін у законодавстві»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю