• Головна сторінка
  • » Новини
  • » При поданні заяви про призначення соціальної допомоги, компенсацій, субсидій згоду на обробку персональних даних надавати не потрібно

При поданні заяви про призначення соціальної допомоги, компенсацій, субсидій згоду на обробку персональних даних надавати не потрібно

3 червня 2014 859
Форму Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, затверджену Мінсоцполітики у 2012 році, приведено у відповідність із Законом України «Про захист персональних даних»

Форму Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, затверджену Мінсоцполітики у 2012 році, приведено у відповідність із Законом України «Про захист персональних даних».

Оскільки персональні дані людини, яка має право на соціальну допомогу, субсидії, пільги, необхідні для призначення такої допомоги (тобто, збираються і обробляються працівниками органів соцзахисту населення відповідно до закону), то додатково отримувати від заявника ще згоду на обробку персональних даних немає потреби.

Утім, необхідність згоди було передбачено формою Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96.

Навіть траплялися випадки, коли людині не призначали допомогу через те, що вона не надала згоду на обробку персональних даних.

Реагуючи на звернення громадян про порушення їх прав, Уповноважений Верховної Ради з прав людини проаналізував законність і правомірність потреби у згоді на обробку персональних даних у цьому випадку.

Отже, з 3 червня 2014 року із Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг виключено речення «Я та члени моєї сім’ї даємо згоду на збір інформації та обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», зазначених мною у заяві та наданих разом із нею документах, а також на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, що відповідно до закону необхідна для надання державної соціальної допомоги.».

Висновок: згода на обробку персональних даних потрібна. Але далеко не завжди. Є чимало випадків, коли персональні  дані обробляються не за згодою людини, а на інших законних підставах.

 

На допомогу кадровику журнал «Бібліотека Кадровика» № 02/2013, присвячений темі «Захист персональних даних після змін у законодавстві»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!