СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Затримка розрахунку з працівником при звільненні та несвоєчасна виплата заробітної плати не є підставами для застосування санкцій за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань

  • 3 червня 2014
  • 1380

Такого висновку дійшов ВСУ при розгляді 21.05.2014 справи № 6-43цс14 за позовом звільненого працівника про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, індексу інфляції та трьох процентів річних

Такого висновку дійшов ВСУ при розгляді 21.05.2014 справи № 6-43цс14 за позовом звільненого працівника про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, індексу інфляції та трьох процентів річних.

В судовому рішення визначено, що положення частини другої статті 625 Цивільного Кодексу України, якими встановлюється відповідальність за порушення грошового зобов’язання (сплата суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом), є господарсько-правовою санкцією і не застосовуються до трудових правовідносин.

Відносини, які виникають між працівником і роботодавцем із приводу оплати праці, у тому числі й у зв’язку з порушенням строків виплати заробітної плати, регулюються трудовим законодавством.

ВСУ визначив, що втрата частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати компенсується відповідно до статті 34 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР, Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-III та Положення про порядок компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 № 1427 у разі затримки виплати заробітної плати на один і більше календарних місяців, якщо індекс цін на споживчі товари і тарифів на послуги за цей період зріс більш як на один відсоток.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю