Час переміщення соціального робітника включається до робочого часу

17 лютого 2016 172
Міністерство соціальної політики України в листі від 24.11.2015 № 17846/0/14-15/014 роз’яснило особливості складових робочого часу соціального робітника

Міністерство соціальної політики України в листі від 24.11.2015 № 17846/0/14-15/014 роз’яснило особливості складових робочого часу соціального робітника.

Мінсоцполітики нагадало, що статтею 45 Конституції України передбачено, що працівникові гарантується встановлена законом тривалість робочого часу.

Відповідно до статті 50 Кодексу законів про працю України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Тривалість щоденної роботи (зміни), графіки змінності встановлюються з додержанням установленої тривалості робочого часу власником або уповноваженим ним органом за погодженням з первинною профспілковою організацією.

Пунктом 23 Типового положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417, передбачено, що кількість громадян, яких повинен обслуговувати соціальний робітник, обсяг їх роботи визначає завідувач (заступник завідувача) відділення соціальної допомоги вдома з урахуванням стану здоров’я громадянина, який обслуговується, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на здійснення соціального обслуговування та якість надання соціальних послуг. Один соціальний робітник обслуговує:

 • 6 громадян у сільській (приміській) місцевості, інших місцевостях, що не мають транспортного сполучення, у приватному або державному секторі без комунальних зручностей;
 • 10 громадян у містах з комунальними зручностями;
 • 2 непрацездатних громадян, яким установлена V група рухової активності.

Кількість громадян, яких обслуговує один соціальний робітник, визначено відповідно до Нормативів чисельності працівників територіальних центрів по соціальному обслуговуванню незахищених верств населення, затверджених наказом Мінпраці від 11.03.2002 № 140, з урахуванням поправочних коефіцієнтів до чисельності соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома у разі обслуговування громадян в міській, приміській і сільській місцевостях з транспортним та без транспортного сполучення.

Мінсоцполітики зауважило, що робочий день соціального робітника складає 8 годин, що включає в себе як безпосередньо надання соціальних послуг з обслуговування громадян, так і переміщення під час роботи.

 

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: КадриВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка

  © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

  
  • Ми в соцмережах
  Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×

  Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
  Перевірки роботодавців 2017: новий порядок