• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Керівників 63 підприємств притягнуто до адміністративної відповідальністі за порушення при застосуванні праці неповнолітніх

Керівників 63 підприємств притягнуто до адміністративної відповідальністі за порушення при застосуванні праці неповнолітніх

28 травня 2014 44
Державною інспекцією України з питань праці протягом І кварталу 2014 року проведено ряд перевірок, у ході яких вивчалось дотримання законодавства про працю неповнолітніх. До речі, 12 державних підприємств використовували працю дітей…

Державною інспекцією України з питань праці протягом І кварталу 2014 року проведено 2555 перевірок, у ході яких вивчалось питання щодо дотримання законодавства про працю неповнолітніх. Застосування праці дітей виявлено у 67 роботодавців. З них, на 12 підприємствах державної форми власності, 3 – колективної, 52 – приватної. Із загальної кількості перевірених 13 є підприємствами сільського господарства, 12 – торгівлі, 14 – сфери послуг, 28 – інших видів діяльності.

У перевірених роботодавців працювало 174 неповнолітніх, з яких віком від 14 до 15 років - 3 особи, від 15 до 16 років –3 особи, від 16 до 18 років – 168 осіб. Перше робоче місце було надано 25 неповнолітнім.

Перевірками виявлено ряд порушень законодавства про працю. Зокрема виявлено:

-  3 дітей, які працювали у важких і шкідливих умовах праці;

- 10 дітей працювали понад встановлену тривалість робочого часу або залучались до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні;

- 12 дітей працювали без оформлення трудових відносин. З них 10 на підприємствах приватної форми власності (83% від загальної кількості).

Порушення законодавства про працю неповнолітніх щодо обов’язкового проведення медичних оглядів при прийнятті на роботу допущено стосовно 24 неповнолітніх.

Загалом порушення законодавства про працю щодо неповнолітніх допущено у 151 роботодавця.

Керівникам та іншим посадовим особам підприємств, де були виявлені порушення законодавства про працю, внесено 150 приписів щодо їх усунення.

За результатами перевірок складено та передано до суду 63 протоколи про притягнення керівників підприємств до адміністративної відповідальності.

Матеріали 10 перевірок направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування.

Внесено 105 подань про притягнення керівників підприємств до дисциплінарної відповідальності.

Проведено 211 роз’яснювальних заходів з дітьми та батьками.

При здійсненні перевірок державними інспекторами праці надавалась практична та методична допомога фахівцям підприємств щодо застосування законодавства про працю, зокрема, з питань пов’язаних зі специфікою праці неповнолітніх.

Матеріал підготовлено редакцією порталу Гаряча лінія кадровика на основі інформації Державної інспекції України з питань праціПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору