Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ роз’яснив, які дії роботодавця судам слід трактувати як дискримінацію

  • 19 травня 2014
  • 48

Вищий Спеціалізований Суд України у листі № 10-644/0/4-14 від 07.05.2014 на запит Мін’юсту та МЗС України висловив свою позицію щодо того, які дії роботодавця можуть розцінюватися як прояв дискримінації у сфері трудових відносин

Вищий Спеціалізований Суд України у листі № 10-644/0/4-14 від 07.05.2014 на запит Мін’юсту та МЗС України висловив свою позицію щодо того, які дії роботодавця можуть розцінюватися як прояв дискримінації у сфері трудових відносин

Аналізуючи норми національного і міжнародного права, спрямовані на протидію та запобігання дискримінації, Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі — ВССУ) дійшов висновку, що перелік ознак, за якими не може бути привілеїв або обмежень у реалізації трудових прав громадян, визначених законодавством, не є вичерпним. Зокрема, недопустимим є порушення рівності трудових прав громадян не лише на підставі ознак, зазначених у частині другій статті 24 Конституції України, статті 21 Кодексу законів про працю України,  пункту 2 частини 1 статті 1 Закону України від 06.09.2012 № 5207-VI «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», а й за ознаками віку, кольору шкіри, іншими фізичними ознаками (вага, зріст, вади мовлення, вади обличчя), сімейного стану, сексуальної орієнтації тощо.

Роботодавцям слід враховувати таку позицію ВССУ як при прийнятті на роботу, так і в процесі реалізації трудових відносин, оскільки лист має бути не тільки доведений до відома судів, а й використовуватися при розгляді справ про належне забезпечення рівності трудових прав громадян.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю