text
Кадровик01

Посадовим особам при припиненні повноважень виплачуватимуть вихідну допомогу у розмірі шестимісячного середнього заробітку

  • 16 травня 2014
  • 53

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів». Законом вдосконалюються законодавчі акти, що регулюють питання припинення повноважень та звільнення посадових осіб юридичної особи та посилення їх матеріальної відповідальності

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» передбачається така додаткова підстава для розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов, як «припинення повноважень посадових осіб» без наведення конкретних причин такого припинення їх повноважень (зміни до статті 41 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП).

Також встановлено мінімальний розмір вихідної допомоги при розірванні трудового договору у зв'язку з припиненням повноважень посадової особи в розмірі середньої заробітної плати за шість місяців. При цьому в статті 99 Цивільного кодексу України встановлено, що «повноваження члена виконавчого органу товариства можуть бути припинені в будь-який час або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень». Для таких посадових осіб пропонується встановити матеріальну відповідальність не «у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього заробітку» (як це передбачено чинною редакцією ст. 132 КЗпП ), а й за «не одержаний підприємством, установою, організацією прибуток» (зміни до статей 130, 132, 133 КЗпП ).

Законом також встановлено, що посадові особи за шкоду, заподіяну ними господарському товариству, відповідатимуть не «в межах і порядку, передбачених законом та установчими документами товариства» (як це передбачено у чинній редакції частини 4 статті 89 Господарського кодексу України), а тільки в межах та порядку, передбачених законом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон