Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Законодавці пропонують чіткіше регламентувати такий вид нестандартної зайнятості, як позикова праця (аутсорсінг персоналу)

  • 13 травня 2014
  • 159

Важлива новина для компаній, що провадять діяльність з аутсорсінгу персоналу (і не лише для них), — 29 квітня 2014 року до парламенту внесено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» (щодо врегулювання позикової праці)».

Законодавче регулювання аутсорсінгу персоналу (діяльності суб'єктів господарювання, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця) з’явилося у вітчизняному правовому полі з прийняттям нового Закону «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI, який набрав чинності 1 січня 2013 року.

Наразі Закон про зайнятість містить цілий розділ під назвою «Послуги з посередництва у працевлаштуванні», однак на практиці застосування положень цього розділу викликає більше запитань, аніж надає відповідей. Адже відносини у сфері аутсорсінгу персоналу є тристоронніми і регламентуються не тільки трудовим, але й цивільним правом.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 39 Закону про зайнятість, діяльність суб'єктів господарювання — роботодавців, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудових договорів, здійснюється на підставі дозволу, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Порядок видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця встановлено КМУ (постанова  Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 № 359).

Відповідно до Законопроекту про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» № 4794, зареєстрованого у Верховній Раді 29.04.2014, передбачається, що відносини між підприємством-користувачем та суб’єктом господарювання, який здійснює наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в інших роботодавців, мають регламентуватися шляхом укладення письмового договору про надання персоналу. Законопроект пропонує і перелік істотних умов такого договору.

Пропонується врегулювати і питання матеріальної відповідальності позикових працівників, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, а також порядок відшкодування шкоди, завданої підприємству позиковим працівником.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю