Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Особам, стосовно яких вирішується питання про визнання біженцями, дозвіл на працевлаштування видаватимуть у службі зайнятості безкоштовно

  • 12 травня 2014
  • 47

8 травня 2014 року набули чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення» щодо плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та забезпечення отримання допомоги у закладах для бездомних осіб зазначеним особам, які не мають житла.

Особи, щодо яких вирішується питання про надання статусу біженця, як і раніше, працевлаштовуються в Україні на підставі дозволу служби зайнятості. Водночас, відтепер дозвіл видаватиметься безкоштовно. Для працевлаштування осіб, що вже отримали статус біженців, дозвіл на працевлаштування, не потрібен.

Докладніше щодо суті змін.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI підприємства, установи та організації мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами Державного центру зайнятості України, на строк до одного року (якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України).

Стаття 42 Закону про зайнятість містить переліки категорій іноземців, для працевлаштування яких в Україні потрібен дозвіл служби зайнятості.

Зокрема, дозвіл потрібен для працевлаштування осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця.

Розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства становить чотири мінімальні заробітні плати, яка зараховується до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Питання видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства» від 27.05.2013 № 437).

Згідно з доповненнями, внесеними з 8 травня 2014 року до статті 42 Закону про зайнятість, для осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, плата за видачу дозволу не справлятиметься.

Нагадаємо, що згідно з частиною шостою статті 42 Закону про зайнятість працевлаштування іноземців, які набули статусу біженця відповідно до законодавства України або одержали дозвіл на імміграцію в Україну, здійснюється без передбаченого цією статтею дозволу.

У пригоді Вам неодмінно стане:

Випуск журналу «Бібліотека Кадровика», присвячений темі «Робота працівників особливих категорій» (№ 12/2013), що містить покрокові алгоритми «Приймаємо на роботу іноземця» та «Приймаємо на роботу особу, якій надано статус біженця» — зі зразками усіх необхідних документів!

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю