Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Законодавчі ініціативи: планується відшкодовувати витрати підприємств на збереження середнього заробітку за мобілізованими за рахунок Державного бюджету

 • 7 травня 2014
 • 387

6 травня 2014 року Верховна Рада прийняла у першому читанні Закон про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації. Наразі відповідний законопроект готується до остаточного розгляду. Депутати планують у стислі терміни прийняти цей важливий закон у цілому, адже ним мають бути врегульовані нагальні потреби забезпечення призову і мобілізації

Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації” № 4785, зареєстрований 28.04.2014, (далі – проект Закону) розроблено з метою удосконалення системи проведення мобілізації, проведення в стислі терміни заходів часткової мобілізації в країні, підвищення обороноздатності Збройних Сил України, інших військових формувань, захист Батьківщини та її територіальної цілісності.

Прийняття Закону сприятиме вирішенню таких завдань:

 • створення умов для здійснення комплектування Збройних Сил України, інших військових формувань особовим складом та технікою під час мобілізації;
 • забезпечення переважного права військовослужбовців, які були призвані під час мобілізації, на залишення на військовій службі;
 • захисту громадян України, які призвані під час мобілізації, від штрафних санкцій за фінансовими зобов’язаннями;
 • забезпечення прав військовозобов’язаних – студентів, які були призвані під час мобілізації, на продовження навчання після демобілізації;
 • підвищення мотивації щодо проходження служби у військовому резерві громадянами України в мирний час та на особливий період;
 • забезпечення вилучення транспортних засобів у юридичних та фізичних осіб для потреб держави під час мобілізації;
 • підвищення відповідальності громадян України за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Головна новина, на яку всі з нетерпінням чекатимемо —після змін частина третя статті 119 КЗпП виглядатимете так:

За працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від їх підпорядкування та форм власності. Виплата в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Із запропонованих авторами законопроект змін чи уточнень до деяких законів України варто відмітити і такі:

1) Військовозобов'язані та резервісти, які перебувають на зборах, у разі оголошення мобілізації продовжуватимуть перебувати на зборах. У разі необхідності зазначені особи будуть призиватися на військову службу командирами відповідних військових частин, за розпорядженням Генерального штабу Збройних Сил України.

2) Від призову на строкову військову службу в мирний час звільнятимуться громадяни України, які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом

строків першого та другого контрактів (поки що – таке увільнення від строкової служби передбачено для тих, хто проходив службу у військовому резерві упродовж строку першого контракту).

3) Для громадян, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, початком проходження військової служби вважатиметься день відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату.

4) Військовозобов'язані (крім резервістів) можуть бути призвані районними (міськими) військовими комісаріатами на навчальні збори до п'яти разів строком до двох місяців кожного разу (незалежно від розряду запасу).

Також заслуговують на увагу пропозиції законотворців щодо взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього. Так, планується уточнити, що призовники та військовозобов'язані після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік, та не раніше ніж за сім днів перед вибуттям з місця проживання – знятися із зазначеного обліку (наразі діє норма тільки щодо обов’язку стати на військовий облік за новим  місцем проживання).

П. С.

У пригоді Вам неодмінно стануть докладні роз’яснення з різних аспектів трудових відносин з працівниками, призваними на військові збори або у зв’язку з мобілізацією:

стаття ІриниТУБЕЛЕЦЬ  та Ірини ІВАНЧЕНКО «Працівника призвано на військову службу у зв’язку з мобілізацією: увільняємо від роботи» («Кадровик-01» № 04/2014)

Також читайте у травневому номері журналу «Кадровик-01»

 • Працівника, який перебуває у відпустці, призвали на військову службу у зв’язку з мобілізацією: як оформити
 • Працівника призвали на військову службу у зв’язку з мобілізацією: як і коли зберігати середній заробіток
 • У працівника, якого призвали на військову службу у зв’язку з мобілізацією, закінчується строковий трудовий договір: чи можна звільнити
 • Зараховування військової служби за призовом під час мобілізації до стажу роботи для надання відпусток

А ще зверніть увагу на ексклюзивний випуск КОЗА-ДИСКа «Шаблони і розробки для кадрової служби», що містить усі необхідні кадровій службі шаблони та зразки документів з питань мобілізації, військових зборів, призову на строкову військову службу, військового обліку та взаємодії з військовими комісаріатами.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю