text
Кадровик01

Законотворці пропонують зробити 1 і 2 травня робочими днями

  • 30 квітня 2014
  • 56

Законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо раціонального використання робочого часу вніс до Парламенту депутат від «Батьківщини» Юрій Вознюк. Законопроект від 24 квітня 2014 року, зареєстрований за № 4777, наразі передано для ознайомлення і опрацювання в комітети Верховної Ради

Законопроектом пропонується виключити «1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих» із переліку святкових днів, встановлених статтею 73 КЗпП України, а також виключити зі статті 67 КЗпП положення, згідно з яким «у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого» (вказане правило пропонується не застосовувати щодо святкування Великодня, встановивши 2 неробочі дні – неділю та понеділок). На думку автора законопроекту, норма статті 67 КЗпП, за якої у разі збігу святкового чи неробочого дня з вихідним днем він переноситься на наступний день, не сприяє раціональному використанню робочого часу.

Пропозицію автор обґрунтовує так: «Вихідні дні – це дні щотижневого відпочинку. У випадку припадання на вихідний день святкового чи неробочого дня, працівник не позбавлений можливості відпочити, оскільки імовірне відзначення будь-якого свята також є одним із видів відпочинку.

В будь-якому випадку, чи то у вихідний, чи то у святковий та неробочий день працівник самостійно планує свій час відпочинку та вирішує, якими справами буде займатися.

Відтак, спеціальне перенесення вихідного дня – дня відпочинку у тому випадку, коли на нього припадає святковий або неробочий день, є недоцільним, призводить до втрати робочого часу, що є не раціональним…»

Нагаємо, що згідно зі статтею 73 КЗпП

до святкових днів чинне законодавство відносить:

1 сiчня - Новий рiк

7 сiчня - Різдво Христове

8 березня - Мiжнародний жiночий день

1 i 2 травня - День мiжнародної солiдарностi трудящих

9 травня - День Перемоги

28 червня - День Конституцiї України

24 серпня - День незалежностi України.

Неробочими днями вважаються  7 сiчня - Рiздво Христове, один день (недiля) - Пасха (Великдень) та один день (недiля) - Трiйця.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон