Захистити свої права у сфері захисту персональних даних можна у суді

28 квітня 2014 57
У разі порушення порядку обробки персональних даних людина може звернутися зі скаргою не лише до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі — Уповноважений), а й до суду. Це передбачено статтею 8 Закону України «Про захист персональних даних». Роз’яснення механізму контролю судами за додержанням законодавства про захист персональних даних у межах повноважень, передбачених законом, надано у листі Уповноваженого від 03.03.2014 № 2/9-227067.14-1/НД-129

Статтею 22 Закону України "Про захист персональних даних" у редакції, що діє з 01.01.2014, передбачено покладення контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних у межах повноважень, передбачених законом, на Уповноваженого та суди.

У листі Уповноваженого зазначено, що механізм здійснення судами зазначеного контролю має відбуватись на підставі законодавства про судоустрій, тобто в процесі здійснення судами судочинства (цивільного, адміністративного, кримінального та під час розгляду справ про адміністративні правопорушення), а також шляхом надання Пленумом вищого спеціалізованого суду, за результатами узагальнення судової практики, роз'яснень рекомендаційного характеру з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції (пункти 2 і 6 частини другої статті 36 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").

Уповноважений звертає увагу, що суб'єкт персональних даних відповідно до пунктів 7, 8 та 9 частини другої статті 8 Закону «Про захист персональних даних» наділений такими правами:

  • на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв'язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірним чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;
  • звертатися із скаргами на обробку своїх персональних даних до Уповноваженого або до суду;
  • застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних.

Реалізація зазначених прав узгоджується зі статтею 16 Цивільного кодексу України, якою передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, та, відповідно, із Цивільним процесуальним кодексом України.

Також пунктом 10 частини першої статті 23 Закону «Про захист персональних даних» Уповноважений наділений компетенцією складати протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності та направляти їх до суду у випадках, передбачених законом, що вказує на повноваження відповідних судів загальної юрисдикції забезпечувати додержання законодавства про захист персональних даних.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору