Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Нацагентство з питань держслужби надало роз’яснення щодо віднесення посад спеціалістів територіальних органів центральних органів виконавчої влади до категорій посад державних службовців

  • 24 квітня 2014
  • 384

НАДС відповіло на одне з актуальних питань проходження державної служби, пов’язане з тим, що посади державних службовців віднесені до відповідних категорій посад статтею 25 Закону України «Про державну службу», але деякі посади в цій статті не перелічені…

Досить корисне роз’яснення надало Національне агентство України з питань державної служби у листі від 26.03.2014 № 1192/12-14 щодо віднесення посад спеціалістів територіальних органів центральних органів виконавчої влади до категорій посад державних службовців.

Так, посади державних службовців віднесені до відповідних категорій посад статтею 25 Закону України «Про державну службу», а віднесення існуючих посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

Посади керівних працівників та спеціалістів територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади були віднесені до відповідних категорій посад державних службовців розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 року № 333-р, зокрема посади спеціалістів територіальних органів центральних органів виконавчої влади належали до шостої категорії посад державних службовців.

У зв'язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України «Про віднесення деяких посад працівників органів державної влади, інших державних органів, установ до відповідних категорій посад державних службовців та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 14 серпня 2013 року № 703 вказане розпорядження втратило чинність.

Додатком 24 до Постанови № 703 визначено перелік посад працівників апарату міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, їх територіальних органів, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, згідно з яким посада спеціаліста територіального органу центрального органу виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі віднесена до шостої категорії посад державних службовців, а посада спеціаліста районного, міського (міст обласного значення), районного у місті, міськрайонного та міжрайонного територіального органу - до сьомої категорії.

Так, посади головного та провідного казначея районного у місті (місто обласного значення) відділення Державної казначейської служби України віднесені до сьомої категорії посад державних службовців.

Статтею 26 Закону України "Про державну службу" визначено, що при прийнятті на державну службу службовцю присвоюється ранг у межах відповідної категорії посад.

Якщо державний службовець перейшов на посаду нижчої категорії або залишив державну службу, на яку потім повернувся, за ним зберігається присвоєний ранг.

Відповідно до частини десятої вказаної статті та пункту 9 Положення про ранги державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 1996 року № 658, державний службовець може бути позбавлений рангу лише за вироком суду.

Як зазначає у листі НАДС, у разі належності посади до нижчої категорії за працівниками, які обіймали посади головного та провідного казначея районного у місті (місто обласного значення) відділення Державної казначейської служби України та яким було присвоєно 13-й ранг державного службовця в межах шостої категорії посад, зберігається раніше присвоєний ранг, якого вони можуть бути позбавлені лише за вироком суду.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю