СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Держслужба з питань захисту персональних даних надала роз’яснення щодо знищення персональних даних у разі звільнення працівника

  • 23 квітня 2014
  • 133

Ситуація з життя: «Працівник при звільненні вимагає знищити усі його персональні дані, оскільки «згідно із Законом «Про захист персональних даних» припинення правовідносин між суб'єктом персональних даних та володільцем» є підставою для знищення відомостей про особу, а у разі звільнення, звісно, про правовідносини вже не йдеться…». Державна служба України з питань захисту персональних даних роз’яснила, що далеко не завжди припинення правовідносин є беззаперечною підставою для знищення персональних даних

У листі від 13.09.2013 р. N 10/2380-13 Державна служба України з питань захисту персональних даних зробила акцент на деяких аспектах знищення персональних даних у разі припинення правовідносин.

Так, знищення персональних даних здійснюється з підстав, визначених статтею 15 Закону України "Про захист персональних даних". Персональні дані мають бути знищені у разі:

  • закінчення строку зберігання даних, визначеного згодою суб'єкта персональних даних на обробку цих даних або законом;
  • припинення правовідносин між суб'єктом персональних даних та володільцем чи розпорядником, якщо інше не передбачено законом;

  • набрання законної сили рішенням суду щодо вилучення даних про фізичну особу з бази персональних даних.

Як бачимо, припинення правовідносин — це тільки одна з підстав, за яких можливо знищення персональних даних.

Чи можна виконати вимогу працівника, який при звільненні вимагає знищити усі відомості про себе («аби й згадки не залишилось»)?

Строк зберігання документів в установах визначаються законодавством, зокрема, Законом України "Про Національний архівний фонд та архівні установи", Порядком утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 р. N 1004, наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 р. N 578/5 "Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.04.2012 р. за N 571/20884 (далі - Перелік).

Згідно з Переліком строк зберігання більшості документів з кадрових питань становить 75 років. Відповідно до п. 1.7 Переліку строки зберігання документів, визначені в цьому Переліку, є мінімальними, їх не можна скорочувати. Продовження в організаціях строків зберігання документів, передбачених цим Переліком, допускається у випадках, якщо така потреба спричинена специфічними особливостями роботи конкретної організації.

Як зазначає у листі Держслужба з питань захисту персональних даних, це свідчить, що знищення персональних даних здійснюється не лише у разі припинення правовідносин між суб'єктом персональних даних та володільцем чи розпорядником персональних даних, але й після закінчення строку зберігання персональних даних. Тобто необхідно враховувати, що законом у відповідній сфері діяльності також може бути визначений строк зберігання персональних даних.

Невеличкий коментар від напряму МЦФЕР:Кадри:

«Захист персональних даних» — одна з постійних рубрик журналу «Кадровик-01». Докладніше про те, як діяти у разі, якщо працівник вимагає від кадрової служби вилучити чи знищити усі його персональні дані, які накопичувалися під час трудової діяльності, ви можете дізнатися з консультації «Працівник, який звільняється, вимагає знищити його персональні дані: чи правомірно?» (журнал Кадровик-01, № 12/ 2012).

Роз’яснення з цього приводу ви знайдете і в експертно-правовій системі «Експертус:Кадри».

Також цій темі приділено увагу у Випуску «Захист персональних даних після змін в законодавстві» журналу «Бібліотека Кадровика» (№2/2013).

Головне, що ми з вами маємо пам’ятати: Знищувати на вимогу працівника документи, що містять його персональні дані, для яких законодавством визначено певний строк зберігання, не можна!

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю