Кадровик01

Підсумки тринадцятого засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу

  • 15 лютого 2016
  • 85

9 лютого 2016 року робоча група з доопрацювання проекту Трудового кодексу (далі — Робоча група, проект ТК) завершила розгляд статей Книги 2 стосовно трудових відносин. Розглянуто питання щодо обмеження строків отримання компенсації за невикористану відпустку працівником, у разі його звільнення, встановлення неповного робочого часу працівникам, які мають дітей, і роботи у нічний час

9 лютого 2016 року робоча група з доопрацювання проекту Трудового кодексу (далі — Робоча група, проект ТК) завершила розгляд статей Книги 2 стосовно трудових відносин. Розглянуто питання щодо обмеження строків отримання компенсації за невикористану відпустку працівником, у разі його звільнення, встановлення неповного робочого часу працівникам, які мають дітей, і роботи у нічний час.

Робоча група розглянула поправки до 26 статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2 стосовно трудових відносин і, зокрема, статті 111 проекту ТК, що регулює порядок розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця за погодженням з виборним органом профспілкової організації. Робоча група не погодилася вилучити цю статтю. Таким чином, у трудовому законодавстві збережено норму про обов’язок роботодавця погоджувати з профспілкою свої наміри про звільнення працівника. Було підтримано пропозицію про надання за запитом роботодавця офіційно оформленого рішення профспілкового комітету щодо звільнення працівника. Також збережено норму, що у разі звільнення працівника в супереч рішенню виборного органу (профспілкової організації) працівник може звернутися до суду із заявою про своє поновлення на роботі.

Було відхилено пропозицію про обмеження до двох років строку, за який працівник, у разі звільнення з роботи, має право отримати компенсацію за невикористану ним у попередні роки відпустку. Більшість членів Робочої групи погодилась з профспілками, що у даному випадку не потрібно встановлювати жодних обмежень, а всі зароблені працівником гроші мають бути йому виплачені роботодавцем.

Робоча група підтримала пропозицію щодо збереження права на перерахування компенсації за невикористану працівником відпустку у разі звільнення за переведенням до іншого роботодавця. У такому разі працівник може скористатися правом на відпустку за новим місцем роботи, не очікуючи шести місяців.

На початку розгляду Книги 3 «Умови праці» проекту ТК виникла дискусія навколо пропозиції профспілок щодо введення нових статей про врегулювання роз’їзного, пересувного і вахтового методів роботи, які притаманні залізничному та автомобільному транспорту, при нафтогазовому видобуванні, геологорозвідці та ін. Вирішили, що остаточне рішення щодо особливих умов праці у зазначених галузях буде прийнято на наступних засіданнях Робочої групи.

Робоча група зберегла важливу законодавчу норму щодо права на встановлення неповного робочого часу працівнику, який виховує дитину віком до 15-ти років. Представники роботодавців пропонували скоротити вік дитини до 8 років, але такі наміри не були підтримані.

Представники роботодавців запропонували зменшити період роботи у нічний час — з 24 години ночі до 5 години ранку (зараз нічною вважається робота з 22 години вечора до 6 години ранку) і роботою у нічний час вважати ту роботу, яка здійснюється не менше 7 годин підряд і охоплює період не менше 4 годин нічного часу. Профспілки виступили проти цього і аргументували свою позицію тим, що роботодавець за необхідністю (при 5-годинному нічному часі) може побудувати робочий графік працівника таким чином, щоб виключити необхідну тривалість його роботи у нічні години. Робоча група підтримала позицію профспілок.

Наразі робота над проектом ТК триває.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон