text
Кадровик01

Урядовці пропонують збільшити пільги для працівників, призваних у зв’язку з мобілізацією

  • 15 квітня 2014
  • 50

9 квітня у Верховній Раді зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов’язків у зв’язку з мобілізацією)» від 09.04.2014 № 4670. Мета законопроекту врегулювати питання повернення на державну службу та службу в органах місцевого самоврядування осіб, призваних у зв’язку з мобілізацією

Гарантії щодо збереження робочого місця за мобілізованими працівниками передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» № 1169-VII від 27.03.2014. Водночас цим Законом не передбачене рішення всіх проблем щодо повернення на роботу (службу) осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Додатковими обмеженнями на сьогодні для таких громадян є вимоги щодо необхідності проходження конкурсу та спеціальної перевірки, зокрема повторно, що ускладнить повернення на службу.

Так, законопроектом пропонується доповнити частину третю статті 119 Кодексу законів про працю України новим реченням: «Після звільнення з військової служби таким працівникам надається попередня робота (посада), а при її відсутності інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації (його правонаступникові).».

Також, законопроектом пропонується внести зміни до законів: «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади запобігання і протидії корупції». Так, зміни до зазначених нормативних актів дадуть змогу приймати без конкурсного відбору на збережену або, як виняток, на рівнозначну посаду на державну службу осіб, які займали посади державного службовця та були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, а також не проводити для таких осіб спеціальної перевірки, встановленої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-VI.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон