СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Україні потрібно розширювати перелік професій, за якими підтверджуються результати неформального навчання

  • 9 квітня 2014
  • 62

Мінсоцполітики зацікавлене у спільній реалізації проектів Європейського Фонду Освіти (ЄФО) в Україні, особливо у запровадженні національної системи прогнозування потреби у кваліфікованих кадрах для регулювання попиту й пропозиції на ринку праці, системи підтвердження кваліфікації, в тому числі за результатами неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями

Мінсоцполітики зацікавлене у спільній реалізації проектів Європейського Фонду Освіти (ЄФО) в Україні, особливо у запровадженні національної системи прогнозування потреби у кваліфікованих кадрах для регулювання попиту й пропозиції на ринку праці, системи підтвердження кваліфікації, в тому числі за результатами неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Про це заявив сьогодні заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич під час зустрічі з керівником проектів ЄФО в Україні Тімо Куусела.

Заступник Міністра зазначив, що ті завдання, які фонд допомагає вирішувати, - дуже важливі й для соціальних партнерів. Адже роботодавці зацікавлені у високій кваліфікації своїх працівників, а профспілки мають контролювати відповідність оплати кваліфікованого працівника.

«До речі, роботодавці й профспілки також могли б через галузеві угоди заздалегідь передбачати виділення коштів на модернізацію підготовки кадрів та підвищення кваліфікації», - сказав Віктор Іванкевич.

Водночас, за його словами, є й інший аспект проблеми. Сьогодні на ринку праці 56% вакансій – робітничі професії, але серед безробітних - 28% не мають документів про професійну освіту. Тому для України є актуальним розширення переліку професій, за якими підтверджуються результати неформального навчання, а також забезпечення якості проведення процедури підтвердження кваліфікації. Віктор Іванкевич зазначив, що нині, як відомо, передбачено підтвердження результатів неформального навчання за трьома професіями – кухар, зварювальник, охоронець, а всього в Національному класифікаторі України налічується майже 8 тисяч професій.

«Насамперед Україні потрібна допомога ЄФО у питаннях розробки професійних стандартів, методик їх розробки, інструментів та критеріїв оцінювання компетентності (у тому числі оцінювачів), процедури контролю якості підтвердження кваліфікацій. Успіх впровадження і функціонування цієї системи багато в чому залежить від гармонізації відповідних національних норм, вимог і правил з європейськими та міжнародними», - зауважив заступник Міністра.

Зі свого боку, пан Тімо Куусела, подякувавши за зустріч, наголосив, що його організація готова до ефективної спільної роботи. Він повідомив, що нині триває створення національної робочої групи, куди - серед інших центральних органів виконавчої влади, українських та міжнародних експертів - запрошуються й фахівці Мінсоцполітики. На травень вже заплановано проведення семінару, де й будуть обговорені всі нагальні й актуальні для багатьох країн проблеми.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю