• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Україні потрібно розширювати перелік професій, за якими підтверджуються результати неформального навчання

Україні потрібно розширювати перелік професій, за якими підтверджуються результати неформального навчання

9 квітня 2014 30
Мінсоцполітики зацікавлене у спільній реалізації проектів Європейського Фонду Освіти (ЄФО) в Україні, особливо у запровадженні національної системи прогнозування потреби у кваліфікованих кадрах для регулювання попиту й пропозиції на ринку праці, системи підтвердження кваліфікації, в тому числі за результатами неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями

Мінсоцполітики зацікавлене у спільній реалізації проектів Європейського Фонду Освіти (ЄФО) в Україні, особливо у запровадженні національної системи прогнозування потреби у кваліфікованих кадрах для регулювання попиту й пропозиції на ринку праці, системи підтвердження кваліфікації, в тому числі за результатами неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Про це заявив сьогодні заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич під час зустрічі з керівником проектів ЄФО в Україні Тімо Куусела.

Заступник Міністра зазначив, що ті завдання, які фонд допомагає вирішувати, - дуже важливі й для соціальних партнерів. Адже роботодавці зацікавлені у високій кваліфікації своїх працівників, а профспілки мають контролювати відповідність оплати кваліфікованого працівника.

«До речі, роботодавці й профспілки також могли б через галузеві угоди заздалегідь передбачати виділення коштів на модернізацію підготовки кадрів та підвищення кваліфікації», - сказав Віктор Іванкевич.

Водночас, за його словами, є й інший аспект проблеми. Сьогодні на ринку праці 56% вакансій – робітничі професії, але серед безробітних - 28% не мають документів про професійну освіту. Тому для України є актуальним розширення переліку професій, за якими підтверджуються результати неформального навчання, а також забезпечення якості проведення процедури підтвердження кваліфікації. Віктор Іванкевич зазначив, що нині, як відомо, передбачено підтвердження результатів неформального навчання за трьома професіями – кухар, зварювальник, охоронець, а всього в Національному класифікаторі України налічується майже 8 тисяч професій.

«Насамперед Україні потрібна допомога ЄФО у питаннях розробки професійних стандартів, методик їх розробки, інструментів та критеріїв оцінювання компетентності (у тому числі оцінювачів), процедури контролю якості підтвердження кваліфікацій. Успіх впровадження і функціонування цієї системи багато в чому залежить від гармонізації відповідних національних норм, вимог і правил з європейськими та міжнародними», - зауважив заступник Міністра.

Зі свого боку, пан Тімо Куусела, подякувавши за зустріч, наголосив, що його організація готова до ефективної спільної роботи. Він повідомив, що нині триває створення національної робочої групи, куди - серед інших центральних органів виконавчої влади, українських та міжнародних експертів - запрошуються й фахівці Мінсоцполітики. На травень вже заплановано проведення семінару, де й будуть обговорені всі нагальні й актуальні для багатьох країн проблеми.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!