Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Прийнято Закон про збереження робочого місця за працівниками, призваними у зв’язку з мобілізацією

  • 31 березня 2014
  • 240

З метою унормування порядку проведення мобілізації Верховна Рада України прийняла 27 березня 2014 року Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації». Наразі чекаємо на оприлюднення офіційного тексту прийнятого Закону, але вже зараз можна говорити про те, що за призваними на військову службу працівниками зберігатимуться робоче місце і середня заробітна плата

Як зазначають у пояснювальній записці розробники проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації» його прийняття має сприяти вирішенню таких завдань:

  • надання можливості громадянам України від 40 до 55 років реалізувати конституційний обов’язок щодо захисту Батьківщини та її територіальної цілісності;
  • врегулювання питань призову на військову службу при мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності;

  • підвищення соціальних гарантій військовозобов’язаних, які призиваються на військову службу при мобілізації;
  • недопущення зменшення соціальних гарантій офіцерам запасу, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади;
  • покращення комплектування Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань резервістами;
  • уточнення порядку виконання військово-транспортного обов’язку;
  • упорядкування питань надання спеціального дозволу на впровадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, та надання громадянам України допуску до державної таємниці у разі виникнення кризової ситуації, оголошення рішення про проведення мобілізації або введення правового режиму воєнного стану.

Згідно із законопроектом стаття 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII доповнюється новими частинами другою та третьою такого змісту:

«2. За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

3. За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.»

До відома

У Верховній Раді майже одночасно було зареєстровано три різних законопроекти щодо унормування процедури мобілізації та захисту прав громадян, що призиваються на військову службу в особливий період, однак більш комплексним і системним профільні комітети Ради визнали законопроект № 4500-1 від 21.03.2014, серед авторів якого колишній Міністр оборони України Олександр Кузьмук. Саме цей законопроект і було винесено на голосування під час пленарного засідання депутатів 27 березня.

Станом на 28 березня 2014 року Закон готується на підпис.

Після офіційного оприлюднення остаточної редакції Закону (під час опрацювання до опублікованого на сайті ВР законопроекту вносили чимало уточнень) експерти системи підготують більш докладні роз’яснення щодо законодавчих змін (насправді, ми вже готуємо ці матеріали, але маємо дочекатися остаточного тексту Закону, аби повідомити Вам максимально достовірну інформацію).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю