Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Чи варто боятися масових звільнень у 2014 році

  • 3 березня 2014
  • 65

Песимістичні прогнози, які передрікали скорочення працівників у 2013 році, на жаль, справдилися. Не секрет, що економічний спад скоріш за все спричинить звільнення працівників у різних сферах. Чи варто чекати глобальних звільнень цього року?

Рік минулий, 2013-й

За даними кадрового порталу HeadHunter, в першому півріччі звільнення хоч і були, але не несли масовий характер, але до кінця року ситуація змінилася. 22% офісних працівників великих міст вказали на масштабні звільнення в компаніях.

За даними HeadHunter, від масового скорочення кадрів найбільше постраждали працівники у сферах агробізнесу, виробництва, будівництва та нерухомості.

Активними роботодавцями в 2013 році в фінансовій сфері стали банки, що розвивають роботу з фізособами. Тому попит на банківських працівників може зберегтися.

Рік 2014-й

Щодо кадрової політики на 2014 рік, то близько половини офісних працівників не чули про можливі скорочення. Тим не менше, кожен четвертий-п'ятий опитаний заявляє, що в компанії, в якій він працює, вже подейкують про прийдешні звільнення. Ще 28% працівників заявили, що їм складно судити про кадрову політику компанії, оскільки вони просто не володіють подібною інформацією.

За оцінками самих працівників, в поточному році скорочення очікуються переважно в сфері виробництва, агробізнесу, готельного та ресторанного бізнесу. А ось турбуватися явно не варто працівникам консалтингових агентств, маркетологам, рекламістам і програмістам.

При цьому, за даними дослідження холдингу АНКОР, в 2014 році темпи зростання зайнятості, як і в попередні кілька років, продовжують знижуватися. У свою чергу це призведе до зменшення загальної кількості вакансій компаній на 7-10%.

Хоча в деяких сферах все ж очікується розширення кадрів. У першу чергу мова йде про ІT-ринок, де при незначному зростанні зарплат найм працівників збільшився на 15-20%. За попередніми даними, така сама динаміка збережеться цього року.

Згідно зі звітом кадрового агентства Hudson, якщо в 2013 році 51% роботодавців не переглядали чисельність персоналу, а про збільшення штату говорили 43% респондентів, то в 2014 році ситуація може кардинально змінитися. 32% опитаних заявляють про оптимізацію чисельності і штату, адже 2014 рік не обіцяє помітного пожвавлення економіки.

Як зазначають експерти, українцям цього року не варто чекати збільшення кількості робочих місць. Головним завданням сьогодні є уникнення масових звільнень. Для цього практикуватимуть введення неповного робочого дня або неповного тижня, щоб скоротити витрати.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю