Планується запровадити кримінальну відповідальність за ухилення від укладання трудового договору

15 січня 2014
88
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Верховна Рада України зареєструвала законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність у разі ухилення від оформлення трудових відносин з працівниками, приховування розміру їх заробітної плати чи займаної посади

Проектом Закону України від 25.12.2013 № 3823 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо визначення бази оподаткування при нарахуванні заробітної плати» пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 175-1, яка передбачає відповідальність за ухилення від укладення трудового договору. Зокрема, використання праці працівників без укладання трудового договору або із заниженням заробітної плати в трудовому договорі, внесення неправдивих відомостей щодо займаної посади до трудового договору, буде каратися штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю — на строк до трьох років.

Зазначені вище дії, вчинені повторно, будуть каратися штрафом від 5 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю — на строк до трьох років.

logo