Кадровик01

Статус учасника бойовий дій зможуть отримати добровольці формувань, які офіційно не включені до складу Збройних Сил України

  • 11 лютого 2016
  • 212

Народними депутатами України зареєстровано проект Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» (№ 4039; далі — Законопроект № 4039). Законопроектом пропонується розширити коло осіб, що зможуть отримати додаткові соціальні та трудові гарантії

Народними депутатами України зареєстровано проект Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» (№ 4039; далі — Законопроект № 4039). Законопроектом пропонується розширити коло осіб, що зможуть отримати додаткові соціальні та трудові гарантії.

Законопроект № 4039 покликаний виправити проблему надання статусу учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення та, в подальшому, не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів з тих чи інших причин, оскільки чинна редакція законодавства фактично позбавляє права таких добровольців на отримання вказаного статусу виключно з підстав недостатнього законодавчого врегулювання переходу добровольчих формувань до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, або ж у разі їх особистої участі у безпосередньому проведенні антитерористичної операції спільно з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Водночас, планується внести уточнення до частини 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII щодо переліку осіб, які мають право отримати статус учасника бойових дій, зокрема, встановлюючи таке право для військовослужбовців, державних службовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи у районах проведення антитерористичної операції у період її проведення понад 25 діб, або брали безпосередню участь у бойових зіткненнях, потрапляли під обстріли, отримували поранення.

Внесення таких змін є заходом, направленим на запобігання зловживань недобросовісними військовослужбовцями, державними службовцями та працівниками утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які оформлювали собі відрядження до районів проведення антитерористичної операції виключно з метою отримання статусу учасника бойових дій.

Недотримання умов щодо перебування у зоні проведення АТО понад 25 діб, безпосередньої участі у бойових зіткненнях тощо під час перебування у районах проведення антитерористичної операції, надаватиме право на отримання статусу учасника війни, а не учасника бойових дій.

 

У пригоді Вам стане:

Отримання статусу учасника бойових дій та пільги особам, які брали участь в АТО

Нова додаткова оплачувана відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни

 

Підготувала Юлія Видиборець,
головний експерт МЦФЕР: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон