СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Період відпустки для догляду за дитиною до трьох років знову зараховується до страхового стажу

  • 17 грудня 2013
  • 67

14 грудня набув чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» від 19.11.2013 № 691-VII (далі — Закон № 691)

Відпустка для догляду за дитиною зараховувалася і до загального трудового стажу для оплати листків непрацездатності, і до страхового стажу для оплати лікарняних — після запровадження страхового стажуЗаконом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III. Однак, з 1 січня 2011 року, коли набув чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, період відпустки для догляду за дитиною «випав» із розрахунку. Звісно, це викликало невдоволення як працівників, так і профспілок.

Законодавець вжив заходів для усунення проблеми, і нарешті відпустка для догляду за дитиною знову зараховується до страхового стажу.

Так, Законом № 691 внесені зміни до абзацу другого частини першої статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III.

Відповідно до змін період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Також Прикінцевими положеннями Закону № 691 встановлено, що якщо особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в період з 1 січня 2011 року до набрання чинності цим Законом, час відпустки зараховується до її страхового стажу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю