СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

У разі дострокового виходу на пенсію держслужбовець зберігає право на отримання грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів

  • 3 грудня 2013
  • 59

Конституційний Суд України (КСУ) виніс рішення від 26.11.2013 № 11-рп/2013 «У справі за конституційним зверненням громадянки Пастух Зінаїди Іванівни щодо офіційного тлумачення положення частини тринадцятої статті 37 Закону України «Про державну службу» в системному зв’язку з положеннями пункту 2 частини першої, частини другої статті 40 Кодексу законів про працю України, статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»»

Грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів виплачується держслужбовцю за умови виходу на пенсію з посади держслужбовця і наявності страхового стажу, у тому числі стажу держслужби не менше 10 років.

КСУ відзначив, що ніяких додаткових умов для виплати грошової допомоги державному службовцю в разі виходу його на пенсію в частині тринадцять статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон № 3723) не встановлено.

КСУ звертає увагу, що грошова допомога, передбачена зазначеним законодавчим положенням, має разовий характер. Право на її отримання пов’язане з певним стажем роботи особи на посаді держслужбовця та припиненням цієї роботи у зв’язку з виходом на пенсію держслужбовця.

Тому розірвання трудового договору з держслужбовцем з підстав, визначених у пункті 2 частини першої статті 40 Кодексу Законів про Працю (далі— КЗпП), не може нівелювати право держслужбовця на отримання зазначеної грошової допомоги за наявності стажу держслужби не менше 10 років.

КСУ вирішив, що держслужбовець у разі дострокового (не раніше ніж за півтора року до встановленого законодавством строку) виходу на пенсію держслужбовця на підставі пункту 2 частини першої статті 40 КЗпП у зв’язку з виявленою невідповідністю займаній посаді за станом здоров’я і неможливістю переведення, за його згодою, на іншу роботу відповідно до частини другої статті 40 КЗпП, за наявності стажу держслужби не менше 10 років та страхового стажу, як і інші держслужбовці, які виходять на пенсію з посад держслужбовців після досягнення віку, зазначеного в частині першій статті 37 Закону № 3723, має право на отримання грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю