Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Моральну шкоду сім’ї працівника, загиблого внаслідок нещасного випадку на виробництві, відшкодовує роботодавець у разі доведення його вини

  • 28 листопада 2013
  • 101

Верховний Суд України в постанові від 13.11.2013 № 6-120цс13 надав правовий висновок у спорі про відшкодування моральної шкоди членам сім’ї працівника, який загинув унаслідок нещасного випадку на виробництві

Відшкодування моральної шкоди членам сім’ї працівника, який загинув унаслідок нещасного випадку на виробництві, здійснюється відповідно до положень статті 1167 та частини другої статті 1168 Цивільного кодексу України, а не за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Зокрема, згідно із зазначеними вище нормами цивільного законодавства моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. При цьому моральна шкода, завдана смертю фізичної особи, відшкодовується її чоловікові (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім’єю.

У свою чергу Закон № 1105 передбачає можливість відшкодування потерпілому моральної (немайнової) шкоди Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд), заподіяної умовами виробництва, яка не спричинила втрати потерпілим професійної працездатності, а також у разі тимчасової, стійкої часткової чи повної втрати потерпілим професійної працездатності. Виплата ж Фондом грошових сум на відшкодування моральної шкоди, завданої смертю застрахованої особи унаслідок нещасного випадку на виробництві, членам її сім’ї Законом № 1105 не передбачена.

Тому якщо нещасний випадок стався з вини роботодавця, зокрема, у зв’язку з порушенням посадовими особами організації вимог законодавства з охорони праці (вимог посадових інструкцій, системи управління охороною) та незабезпеченням безпечних умов праці, відшкодовувати моральну шкоду, завдану загибеллю працівника внаслідок нещасного випадку на виробництві, членам його сім’ї буде саме роботодавець.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю