Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

На підприємствах, що експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки або потенційно небезпечні об’єкти, мають бути створені формування цивільного захисту

 • 8 листопада 2013
 • 128

Порядок утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту визначені постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 № 787. Працівники призначаються до формувань цивільного захисту на добровільній основі, а порядок заохочення учасників формувань цивільного захисту має бути обумовлений у колективному договорі та наказі керівника

Дія постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту» від 09.10.2013 № 787 (далі — Постанова № 787) поширюється на суб’єктів господарювання, які мають чисельність працюючого персоналу понад 50 осіб та володіють транспортною, будівельною, комунальною, медичною, пожежною та іншою спеціальною технікою і відповідають одній з таких умов:

віднесені до відповідної категорії цивільного захисту (особливої важливості, першої або другої категорії) (ст. 54 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI);
мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та (або) продовжують свою виробничу діяльність в особливий період;
експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки або потенційно небезпечні об’єкти.

На підприємствах, в установах, організаціях, на яких поширюється дія Постанови № 787 (далі — організаціях), мають бути створені формування цивільного захисту.

Формування цивільного захисту утворюються як пости, ланки, групи, бригади, колони, команди та загони на непрофесійній основі і входять до складу сил цивільного захисту.

Залежно від призначення формування цивільного захисту можуть бути:

 • рятувальні,
 • аварійно-відновлювальні,
 • аварійно-технічні,
 • пожежні,
 • інженерні,
 • медичні,
 • транспортні,
 • ремонтні,
 • радіаційного і хімічного спостереження,
 • санітарної обробки людей,
 • спеціальної обробки майна, одягу та транспорту,
 • матеріально-технічного та продовольчого забезпечення,
 • зв’язку,
 • захисту сільськогосподарських тварин та рослин,
 • обслуговування захисних споруд цивільного захисту,
 • інші.

Формування цивільного захисту призначені для проведення великих обсягів робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у т. ч. тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт, які потребують залучення великої кількості населення і техніки, в організаціях, де створено такі формування.

За рішенням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій, міських рад у містах обласного значення та за згодою керівників організацій формування цивільного захисту можуть залучатися до виконання завдань за призначенням на об’єктах інших організацій або на визначених територіях.

Примірне положення про формування цивільного захисту буде затверджено Міноборони України.

Звісно, фахівців кадрових служб організацій, віднесених до відповідної категорії цивільного захисту (особливої важливості, першої або другої категорії), найбільше хвилюватиме, кого і на яких підставах можна призначати до складу формувань цивільного захисту.

Відповідь знаходимо у пункті 7 Постанови № 787: до формувань цивільного захисту призначаються на добровільній основі працівники суб’єктів господарювання, які здатні за станом здоров’я виконувати роботи в умовах надзвичайної ситуацій, у тому числі чоловіки віком від 18 до 60 років та жінки — від 18 до 55 років, за винятком вагітних, жінок, які мають дітей віком до 8 років, інвалідів I та II групи, та осіб, що входять до складу професійних аварійно-рятувальних служб, (далі — працівники).

Призначення працівників до формувань цивільного захисту та керівників цих формувань здійснюється відповідно до укладеного трудового договору суб’єктами господарювання згідно з рішенням про утворення таких формувань.

Чисельність працівників, які призначаються до складу формувань цивільного захисту, не повинна перевищувати 10–15% загальної чисельності працюючих в організації.

Важливо:

Умови виконання призначеними до формувань цивільного захисту працівниками покладених на них обов’язків, а також порядок їх заохочення обумовлюються у колективних договорах, і визначаються окремими наказами керівників організацій.

Облік працівників, а також техніки і майна, визначених для використання під час проведення аварійно-відновлювальних робіт, ведеться суб’єктами господарювання, що утворили формування. За працівниками закріплюються визначені для використання під час проведення аварійно-відновлювальних робіт техніка і майно суб’єктів господарювання, що утворили формування, в обсягах, передбачених у положеннях про відповідне формування (п. 9, 10 Постанови № 787 ).

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю