Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Президент спростив отримання державної допомоги при народженні дитини

  • 7 листопада 2013
  • 46

Президент України Віктор Янукович підписав Закон України від 10.10.2013 № 644-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини»

Практика застосування норм Закону України від 21.11.1992 № 2811-ХII «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» вже давно засвідчила його недосконалість в частині порядку надання державної допомоги батькам (опікунам) при народженні дитини, зокрема, йдеться про велику кількість документів, які мають збирати батьки, аби отримати належну їм згідно із законом допомогу при народженні дитини.

Завданням підписаного Президентом Закону є максимальне спрощення процедури надання державної допомоги при народженні дитини. Зокрема, більша частина турбот щодо збору даних, необхідних для призначення державної допомоги батькам при народженні дитини, покладатиметься відтепер на органи, що призначають таку допомогу.

Відповідно до змін, які вносяться до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», для призначення допомоги при народженні дитини один з батьків (або опікун, якщо над дитиною встановлено опіку), з яким постійно проживає дитина, має надавати до органу праці та соціального захисту населення тільки такі документи:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • заява про призначення допомоги при народженні дитини;
  • паспорт (або інший документ, що посвідчує особу).
  • Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини.
  • Даний перелік документів є вичерпним.

До відома:

Порядком призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (далі — Порядок № 1751), передбачено також подання батьками витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідки для призначення допомоги при народженні дитини, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад.

Згідно із змінами до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» Порядок № 1751 має бути приведений у відповідність до нової редакції Закону. Адже відтепер Законом передбачено, що орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини після звернення одного з батьків (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини:

  • самостійно отримує від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, з державних реєстрів та в порядку обміну інформацією всі необхідні відомості для призначення такої допомоги;
  • направляє центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, дані для реєстрації місця проживання дитини, що зазначила особа, яка звертається за допомогою.

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю