СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Конституційний Суд України дав офіційне тлумачення положенням частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України

  • 29 жовтня 2013
  • 87

Суди різних рівнів, постановляючи судові рішення у справах про оплату праці, по-різному інтерпретують положення частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України, внаслідок чого неоднаково застосовують положення законодавства про оплату праці та строки позовної давності, чим порушують конституційне право працюючих громадян на своєчасне одержання винагороди за працю

Конституційний Суд України (далі — КСУ) за конституційними зверненнями громадян 15.10.2013 виніс рішення у двох справах з питань оплати праці.

КСУ у своєму рішенні від 15.10.2013 № 8-рп/2013 розтлумачив, що під належною працівнику заробітною платою необхідно розуміти усі виплати, на отримання яких працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством для осіб, які перебувають у трудових правовідносинах з роботодавцем. До таких виплат, зокрема, належать і виплати за час простою, який мав місце не з вини працівника.

КСУ дійшов також висновку, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

В рішенні від 15.10.2013 № 9-рп/2013 КСУ також роз’яснив, що у разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати, як складових належної працівнику заробітної плати без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю