Менша кількість проведених вчителем уроків через карантин не може бути причиною відрахувань із його заробітної плати

16 лютого 2018
3453
Середній бал: 5 із 5

Ще два роки тому Міністерство освіти і науки України у листі від 05.02.2016 № 1/9-62 надало роз’яснення щодо організації навчально-виховного процесу та освоєння учнями навчального матеріалу в умовах запровадження карантину, а також перенесення строків (продовження) канікул.

Менша кількість проведених вчителем уроків через карантин не може бути причиною відрахувань із його заробітної плати Читайте також: Як організувати роботу працівників із дітьми під час карантину в школі чи дитсадку

Міністерство освіти і науки України повідомило, що зміст матеріалу з кожного навчального предмета визначається навчальною програмою, а кількість годин на тиждень на вивчення предмета встановлюється робочим навчальним планом. Навчальний план затверджує відповідний орган управління освітою. На основі робочого навчального плану складається розклад занять для кожного класу. При розробленні календарно-тематичного планування вчитель розподіляє зміст навчального матеріалу, передбаченого програмою на ту кількість уроків, яка запланована розкладом занять. До календарно-тематичного планування можуть вноситися зміни, пов’язані з припиненням навчання через карантин чи температурний режим, зміною строків проведення канікул, перенесенням дати завершення навчального процесу, підготовкою та проведенням ДПА/ЗНО тощо.

МОН наголосив, що навчальний заклад та вчитель обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі. Навчальний матеріал може бути освоєний за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання тощо.

МОН звернув увагу керівників навчальних закладів на те, що навчальні заклади не повинні перевищувати тижневого гранично допустимого навчального навантаження на учнів, визначеного Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів (ДСанПіН 5.5.2.008-01), та врахувати, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів, а навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах закінчується не пізніше 1 липня.

Окрім того МОН наголошує, що менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною відрахувань із його заробітної плати. Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом  МОН України від 15.04.1993 № 102, передбачено, що у випадку, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від учителя (викладача) причин, його оплата здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

За інформацієї Міністерства освіти і науки України


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo