СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Експерти системи «Expertus: Кадри» взяли участь в обговоренні шляхів подолання дискримінації у трудових правовідносинах

  • 8 жовтня 2013
  • 62

Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні організовано і проведено експертну зустріч «Протидія дискримінаційним практикам у рекламі — запорука сталого розвитку країни»

Одним з центральних блоків для обговорення стали питання дискримінації в оголошеннях про вакансії, тексти яких складають роботодавці.

Аналіз європейського досвіду нормативно-правового регулювання заборони на публікацію дискримінаційних оголошень про вакансії, законодавства України та правозастосовної практики в контексті протидії поширенню дискримінаційних оголошень про працю дозволило учасникам заходу напрацювати рекомендації, які будуть внесені для розгляду суб’єктам законодавчої ініціативи.

Зокрема, це рекомендації з питань:
поширення серед роботодавців міжнародних стандартів щодо недискримінаційної реклами, інформації просвітницького характеру, що допоможе їм при складанні оголошень про вакансії уникати гендерної, вікової та інших проявів дискримінації;
кваліфікації текстів оголошень як дискримінаційних або недискримінаційних;
визначення умов, за яких можливе притягнення до відповідальності за публікацію дискримінаційних оголошень;
порядку застосування штрафних санкцій.

Журнал «Кадровик-01» як професійне фахове видання планує низку публікацій, у яких висвітлюватимуться питання, важливі для самоосвіти роботодавців та працівників кадрових служб, а також європейська практика і законодавчі новації в України.

Експертні напрацювання будуть розміщені і в системі «Expertus: Кадри».

До відома

Права громадян на захист від проявів дискримінації у сфері зайнятості населення визначені статтею 11 Закону України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення».

Так, зокрема, забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.

Обмеження щодо змісту оголошень (реклами) про вакансії (прийняття та роботу) та відповідальність за порушення встановленого порядку їх розповсюдження встановлюються статтею 24-1 Закону України від 03.07.1996 № 270/96-ВР «Про рекламу».

Розмір штрафу за дискримінаційні оголошення про вакансії становить 10 мінімальних заробітних плат. Наразі уповноважені державні органи працюють над проектом нормативно-правового акту, що регламентуватиме порядок накладання вказаного штрафу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю