• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Плануються зміни в законодавстві для відновлення гарантій в оплаті праці працівників навчальних закладів

Плануються зміни в законодавстві для відновлення гарантій в оплаті праці працівників навчальних закладів

19 вересня 2013 54
Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради рекомендував парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону «Про освіту». Законопроект має на меті відновлення первинних гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників закладів освіти

Законопроектом (реєстр. № 2861) пропонується відновити гарантії держави щодо встановлення ставок заробітної плати педагогічним працівникам на рівні не нижчому від середньої по промисловості, посадових окладів науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів на рівні двох середніх заробітних плат працівників промисловості.

Також пропонується встановлення доплат спеціалістам, які працюють в системі освіти, до рівня середньомісячної заробітної плати працівників у цілому по народному господарству, щоквартальної індексації зарплат, та її перегляду двічі на рік.

Враховуючи, що гарантії держави педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів за своїм обсягом у 2007 році були значно ширші, очевидним станом на 2013 рік є значне звуження їх прав, у т. ч. на належний рівень оплати праці, що відбулося у зв’язку із внесенням змін Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», згідно яких було скасовано обсяг зазначених вище гарантій та замість них було визначено, що посадові оклади (ставки заробітної плати) науково-педагогічним, педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів та установ освіти встановлювались на основі Єдиної тарифної сітки у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Підкреслювалося також, що, незважаючи на визнання норм Закону "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" неконституційними, згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008, відновлення звужених гарантій держави педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів не відбулося.

Прийняття цього законопроекту сприятиме відновленню гарантій та реальному покращенню умов оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших категорій працівників закладів освіти.

За інформацією Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України

(http://iportal.rada.gov.ua/)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору