Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Уряд пропонує посилити відповідальність роботодавців у разі несвоєчасної виплати заробітної плати

  • 2 вересня 2013
  • 52

З метою забезпечення конституційних прав громадян України, соціального захисту працівників підприємств, пенсіонерів та студентів Уряд подав до парламенту законопроект № 2547, яким пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки

Змін можуть зазнати кілька нормативних актів. Так, пропонується доповнити статтю 34 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон № 108) положенням про те, що у випадку невиплати або затримки виплати заробітної плати роботодавець буде зобов’язаний, окрім компенсації, сплатити працівнику пеню в розмірі 0,5% від неотриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати.

Главу VII Кодексу законів про працю України, у випадку прийняття пропозиції Уряду, буде доповнено статтею 115-1, яка міститиме і норму, що вже міститься у статті 34 Закону № 108 щодо обов’язку роботодавця компенсувати працівникам втрату частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати, і зобов’яже роботодавця сплатити пеню.

Зміни пропонується внести і до статті 175 Кримінального кодексу. Роботодавець звільнятиметься від кримінальної відповідальності за невиплату заробітної плати тільки за умови, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності ним буде здійснено виплату і заробітної плати, і пені.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю