text
Кадровик01

Уряд пропонує підвищити розмір допомоги з безробіття та удосконалити механізм захисту окремих категорій громадян

  • 29 серпня 2013
  • 46

Уряд подав до парламенту законопроект №3114, яким пропонує врегулювати спірні норми трудового законодавства, що виникли після набрання чинності закону «Про зайнятість населення»

Документ покликаний чіткіше прописати норми щодо захисту трудових прав та зайнятості окремих категорій громадян: молоді, що завершила навчання; дітей-сиріт; одного з батьків, які утримують дитину до 14 років або дитину-інваліда.

Крім цього, в законопроект увійшов ряд нових поправок. Якщо документ буде прийнятий, фізичній особі – підприємцю не потрібно буде протягом тижня реєструвати договір про прийняття на роботу працівника в службі зайнятості.

Кабінет Міністрів України також пропонує розширити список осіб, які мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги у разі безробіття. Крім молоді, що закінчила навчання або звільненої зі строкової військової служби, на соціальну підтримку зможуть розраховувати біженці.

Експерти відзначають, що допомога по безробіттю — найнижча з усіх видів соціальних виплат, при цьому чим довше людина перебуває в статусі безробітного, тим менше вона отримує. Тому заступник голови Федерації профспілок Григорій Осовий вважає за доцільне розглянути питання підвищення допомоги хоча б до рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1147 грн).

Крім того, уряд запропонував включити до страхового стажу з безробіття періоди відпусток по догляду за інвалідами I-II групи, у тому числі в результаті психічного розладу, або дітьми-інвалідами віком до 18 років, а також літніми людьми, які вимагають постійного догляду.

Зараз страховий стаж зараховується тільки в період відпустки для догляду за дитиною до нею трьох років.

За інформацією прес-центру Державної служби зайнятості

(http://www.dcz.gov.ua)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон