Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Мінсоцполітики розробило механізм протидії дискримінації під час прийняття на роботу

  • 27 серпня 2013
  • 45

У січні 2013 року набули чинності нова редакція Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI та зміни до Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 270/96-ВР. Зокрема, вказаний закон доповнено статтею 24-1, якою встановлюються вимоги до змісту реклами послуг із працевлаштування

«Мінсоцполітики розробило чіткий механізм притягнення недобросовісних роботодавців до відповідальності за недодержання вимог до змісту реклами послуг із працевлаштування. Після його затвердження посадові особи Держпраці матимуть необхідні важелі впливу до порушників закону», — повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська.

Міністр відзначила, що в оголошеннях про вакансії часто пропонують роботу жінкам до 35 років, або чоловікам до 40, або особам із реєстрацією у певному населеному пункті. Відповідно до статті 24-1 «Реклама послуг із працевлаштування» Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР забороняється в рекламі про вакансії (прийняття на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

У разі порушення цих вимог рекламодавець сплачує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні це 11 470 грн.).

При підготовці використано інформаційне повідомлення Міністерства соціальної політики України

(http://www.mlsp.gov.ua)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю