Кадровик01

Батьки-вихователі отримають право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку

  • 19 травня 2016
  • 303

Задля забезпечення соціальної справедливості щодо батьків-вихователів, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій» (законопроект № 2975), спрямований на забезпечення їх права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку

Наразі Кодекс законів про працю України та Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає право на відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку прийомних батьків та опікунів. З набранням чинності Законом до вищевказаних нормативних актів будуть внесені зміни, завдяки яким батьки-вихователі у дитячих будинках сімейного типу, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, також отримають право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Закон має важливе соціальне значення: прогнозується, що його прийняття матиме позитивний вплив на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та зменшення загальної кількості дітей цієї категорії в інтернатних закладах.

 

Підготувала
Юлія Видиборець,
головний експерт
МЦФЕР: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон