Кадровик01

Переможцям конкурсу, вагітним, одиноким матерям та «строковикам» випробування не встановлюватимуть

  • 18 травня 2016
  • 771

ВРУ 17 травня 2016 року внесла зміни до КЗпП щодо випробування при прийнятті на роботу (законопроект № 1639). Найголовніші — до статті 40 КЗпП внесено додаткову підставу для звільнення за результатами випробуванння; про звільнення працівника попереджатимуть за три дні

Деяким категоріям працівників, наприклад, одиноким матерям, вагітним роботодавець у більшості випадків випробування не встановлював, розуміючи, що звільнити працівницю у подальшому неможливо з огляду на гарантії, передбачені статтею 184 КЗпП. Однак автори законопроекту вважають, що використовуючи своє право встановити випробування, роботодавець вправі відмовити в прийнятті на роботу працівнику, який не погодився на випробування. На практиці це призводить до зловживань зі сторони роботодавця і як наслідок — до певного обмеження конституційного права на працю деякої категорії громадян. Відтак розширено категорії осіб, яким не встановлюється випробування при прийнятті на роботу, зокрема:

  • особам, обраним на посаду;
  • переможцям конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
  • особам, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи;
  • вагітним;
  • одиноким матерям, які мають дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
  • особам, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
  • особам, прийнятим на тимчасові та сезонні роботи;
  • внутрішньо переміщеним особам.

Строк випробування продовжуватимуть у разі відсутності на роботі

Якщо за чинною нормою статті 27 КЗпП у разі відсутності працівника в період випробування у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин роботодавець має право продовжити випробування на відповідну кількість днів, протягом яких працівник був відсутній на роботі (ч. 3 ст. 27 КЗпП), то після набуття чинності змін незалежно від причин відсутності працівника на роботі роботодавець буде зобов’язаний не зарахувати дні, коли працівник фактично не працював, до строку випробування.

Статтю 40 КЗпП доповнено самостійною підставою для звільнення за результатами випробування

Нарешті з’явиться самостійна підстава для розірвання трудового договору. Наразі КЗпП прямо не відносить звільнення за незадовільними результатами випробування ні до загальних підстав припинення трудового договору (ст. 36 КЗпП України), ні до підстав припинення трудового договору з ініціативи роботодавця (ст. 40, 41 КЗпП України).

Частину 1 статті 40 КЗпП доповнять новою підставою розірвання трудового договору — встановлення невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі протягом строку випробування.

Про звільнення за результатами випробування працівника попереджатимуть за три дні

Попередити працівника про звільнення необхідно буде письмово за три дні до запланованого звільнення. Звільнення за вказаною підставою, як і раніше, буде можливе виключно протягом строку випробування.

Підготувала
Юлія Видиборець,
головний експерт МЦФЕР: Кадри

УВАГА!

Повний аналіз змін щодо проходження випробування і покрокові кадрові алгоритми встановлення випробування, продовження строку випробування, звільнення за результатами випробування відповідно до змінених норм КЗпП —
ви знайдете у журналі «Кадровик-01» № 6, 7, 8 за 2016 рік!

Всі алгоритми проілюстровано зразками кадрових документів

Замовити журнал «Кадровик-01» можна за телефоном 044 586 56 06

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон