Кадровик01

Закордонний та вітчизняний страховий стаж для оплати лікарняного потрібно підсумовувати

  • 17 травня 2016
  • 318

Страховий (трудовий) стаж, набутий громадянином України чи іноземцем за межами України, додається до страхового стажу, набутого в Україні, для оплати тимчасової непрацездатності, якщо між країнами укладено договір про взаємовизнання стажу та за умови, що закордонний і вітчизняний стаж не співпадають у часі

Законодавством України визначено, що право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Україною ратифіковано низку міжнародних договорів, які є частиною вітчизняного законодавства, а тому і застосовуються на рівні з ним (ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» від 29.06.2004 № 1906-IV).

Нині діє низка міжнародних договорів між Україною та Королівством Іспанія, Латвійською Республікою, Словацькою Республікою, Литовською Республікою, Чеською Республікою, Республікою Болгарія, Португальською Республікою, Республікою Польща діють двосторонні міжнародні угоди, що регулюють питання соціального забезпечення громадян договірних сторін в частині надання допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Також на території України застосовуються двосторонні міждержавні угоди між Союзом Радянських Соціалістичних Республік та Румунською Народною Республікою, Угорською Народною Республікою, Монгольською Народною Республікою та міжурядові угоди між Україною та Російською Федерацією, Азербайджанською Республікою, Республікою Молдова, якими визнається на взаємній основі трудовий (страховий) стаж.

Щоб підтвердити страховий (трудовий) стаж, набутий у державі договірної сторони, особі потрібно надати страхувальнику довідку, видану:

1) Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі формуляру (довідки) встановленого зразка про періоди трудового (страхового) стажу (для підтвердження стажу, набутого на території Королівства Іспанія, Республіки Польща, Португальської Республіки, Республіки Болгарія, Латвійської Республіки);

2) Службою закордонних виплат Управління фонду державного соціального страхування (для підтвердження стажу, набутого на території Литовської Республіки);

3) Чеським управлінням соціального забезпечення або Уповноваженим органом, зазначеним в пункті 1 б) статті 2 відповідної Угоди (для підтвердження стажу, набутого на території Чеської Республіки);

4) Соціальною страховою компанією (для підтвердження стажу, набутого на території Словацької Республіки);

5) компетентним органом країни, на території якої набуто трудовий (страховий) стаж (для підтвердження стажу, набутого на території Республіки Румунія, Угорської Республіки, Монгольської Республіки);

6) роботодавцем із зазначенням тривалості трудової діяльності та її оплати за відповідний період, а також періодів сплати страхових внесків (для підтвердження стажу, набутого на території Російської Федерації, Азербайджанської Республіки, Республіки Молдова).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю