Кадровик01

Українці можуть відзначати два нових свята на державному рівні

  • 3 червня 2016
  • 5518

Напередодні до Верховної Ради нардепи подали законопроект, яким запропоновано увести два нових свята — Шевченків день та День матері. Натомість про деякі, звичні для усіх українців, свята, можливо, доведеться забути

Народні депутати України подали до Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкових та неробочих днів» від 31.05.2016 № 4722-1.

Запропоновано викреслити зі святкових днів Міжнародний жіночий день — 8 березня, як пережиток радянського минулого, натомість справляти День української культури та національної самоідентичності (Шевченків день) — 9 березня.

Для кожного українця, від маленького до великого, день народження Тараса Григоровича Шевченка є особливим. Адже вся спільнота організовує силу-силенну заходів, щоб вшанувати пам’ять поета, день, коли українська нація «почалася знову», розправила крила і здійнялася у часопросторі над смутою, над горем. Хтось скаже, що забагато лаврів одній особі, достатньо інших майстрів пера, та переоцінити внесок сина України у розвиток солов’їної мови, літератури, ба, навіть живопису, у розвиток української нації та її душі — неможливо. Його твори вже яке століття на вустах і так само актуальні. Саме святкуванням 9 березня законотворці прагнуть нагадати про єдність народу (поколінь), про те спільне, цінне та вічне, що згуртовує довкола себе людей, ламає стіни протиріч.

Друга законодавча ініціатива — це скорочення святкування Дня міжнародної солідарності трудящих (1, 2 травня) до одного дня — 1-го травня. Це є світовою практикою, та й робота має кипіти…

І третя зміна — День матері. В українській традиції мати займає особливе місце, вона — прародителька роду, його початок, мати — перше слово немовляти, вона берегиня й оберіг для кожної донечки та синочка. Українська ментальність та суспільний лад лише підтверджують сказане. Здавна князі благали про заступництво, віддавали честь і хвалу Марії-матері за перемогу в битвах. Саме Богородиця стала опікункою лицарів українського духу — козацтва. Багато країн світу День матері святкують як офіційне державне свято ще з початку минулого століття у другу неділю травня.


До відома!
Небагатьом відомо, що серед українців День матері вперше почали відзначати ще 1929 року у Львові. Дуже скоро День матері почали святкувати у всій східній Галичині. У 1939 році свято заборонила радянська влада.


Отож, повернімося до прози буднів. Прийняття законопроекту забезпечить впорядкування святкових та вихідних днів, а також приведе перелік святкових днів в Україні до практики визначення державних свят у європейських країнах. Певно з цією ж метою нещодавно було запропоновано ще один законопроект від 26.05.2016 № 4722. Ним мали намір скасувати святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — 9 травня і залишити тільки День пам’яті та примирення — 8 травня. І як сказав Н. Чемберлен: «У війні не буває переможців…».

Підготувала
Ольга Янчіцька,
головний редактор газети «Expertus: Тиждень», редактор MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон