Оподаткування пенсій скасовано

6 червня 2016 2041
ПДФО оподатковуватимуться лише ті пенсії, розмір яких перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму — 10 740 грн. — для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), установленого на 1 січня звітного податкового року. Ставка ПДФО становитиме 18%.

Не оподатковуватимуться пенсії учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Навіть, якщо вони перевищуватимуть 10 розмірів прожиткового мінімуму.

Відповідний Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» (законопроект № 4542) Верховна Рада прийняла 02.06.2016. Нині Закон готується на підпис Президенту України.

Закон набере чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Законопроект підготувало Міністерство фінансів, обгрунтовуючи можливість скасувати оподаткування пенсій тим, що у зв’язку з суттєвим зменшенням ставки єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року до 22% протягом І кварталу 2016 року спостерігалися додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб, порівняно з урахованими у бюджеті обсягами.

Так, надходження ПДФО (без урахування військового збору, відсотків за депозитами та надходжень від оподаткування пенсій) до зведеного бюджету за І квартал 2016 року зросли на 45,3%, порівняно з І кварталом 2015 року, при врахованих у бюджеті темпах зростання 37,9%, що дало додатковий ресурс в обсязі 1,2 млрд. гривень.

Підготувала
Ольга Янчіцька,
головний редактор газети «Expertus: Тиждень», редактор MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення