Кадровик01

Невикористання відпустки «на дітей» декілька років — не порушення законодавства

  • 9 червня 2016
  • 3904

Якщо працівник не виявив бажання скористатись додатковою соціальною відпусткою протягом декількох років, то порушення законодавства про відпустки з боку роботодавця не вбачається і, відповідно, немає підстав для притягнення останнього до відповідальності

Мінсоцполітики у листі від 05.06.2015 № 225/06/186-15 зауважило, що заборона щодо ненадання працівнику відпустки повної тривалості протягом двох років підряд стосується лише щорічних відпусток. Якщо працівник, який має право на соціальну додаткову відпустку, передбачену статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), не виявив бажання скористатись нею протягом декількох років, то порушення законодавства про відпустки з боку роботодавця не вбачається і, відповідно, немає підстав для притягнення останнього до відповідальності. Разом з тим цей факт не позбавляє працівника права на використання такої відпустки за попередні роки.

Використання працівником невикористаної соціальної відпустки за декілька попередніх років у поточному році поспіль, вирішується за угодою між сторонами трудових відносин (працівником і роботодавцем).

Окрім того, Мінсоцполітики наголосило, що законодавством не передбачено строку давності, після спливу якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи. Тому якщо працівник з певних причин не скористався таким правом і не використав цю відпустку за минулий рік або за кілька попередніх років, він має право використати її. А в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки згідно із статтею 24 Закону про відпустки.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Коментар редакції

Детальніше про соціальні відпустки — в експертних статтях:

Щорічна відпустка і додаткова відпустка «на дітей» жінці, яка працює під час відпустки для догляду за дитиною
(«Кадровик-01», № 2/2014)

Тривалість додаткової «відпустки на дітей» працівнику, який узяв під опіку дитину-інваліда
(«Кадровик-01», № 1/2013)

Право матері двійнят на відпустку «на дітей», якщо їх батько перебуває у відпустці «до трьох років»
(«Кадровик-01», № 4/2014)

Чи має право на відпустку працівникам, які мають дітей, жінка, яка звільняється в останній день відпустки для догляду за дитиною?
Право викладача на відпустку працівникам, які мають дітей, і обмеження тривалості відпустки у 59 днів
(«Кадровик-01», № 2/2013)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю