Повторне введення посади: чи повідомляти скороченого працівника

3 лютого 2016 338
Чи повинен роботодавець повідомляти колишнього працівника, звільненого у зв’язку зі скороченням штату, про введення аналогічної посади до штатного розпису? Роз’яснює Управління Державної служби України з питань праці у Рівненській області

Чи повинен роботодавець повідомляти колишнього працівника, звільненого у зв’язку зі скороченням штату, про введення аналогічної посади до штатного розпису? Роз’яснює Управління Державної служби України з питань праці у Рівненській області. Відповідно до статті 42-1 Кодексу законів про працю України (КЗпП) працівник, з яким розірвано трудовий договір із підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 КЗпП (окрім випадку ліквідації підприємства, установи, організації), протягом одного року має право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу, якщо власник або уповноважений ним орган приймає на роботу працівників аналогічної кваліфікації. Тож, право працівника на укладення трудового договору у порядку, передбаченому 
статтею 42-1 КЗпП, припиняється після закінчення одного року з дня звільнення.

Утім, законодавство не містить обов’язку власника чи уповноваженого ним органу попереджати звільнених про те, що він знову проводить прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації.

 

У пригоді Вам неодмінно стане:

Поворотне прийняття на роботу після скорочення чисельності або штату: чи попереджати звільнених працівників про наявну роботу аналогічної кваліфікації



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!