Відрядження для підвищення кваліфікації вчителів оплачується

7 липня 2016 2060
Відшкодування витрат на проїзд автобусним маршрутом здійснюється на підставі квитка на проїзд, незалежно від місця його придбання

Профспілка освітян нагадала, що працівникам, зокрема вчителям, яких направлено підвищувати кваліфікацію з відривом від виробництва, гарантовано оплату вартості проїзду до місця навчання і назад, виплату добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, установленому законодавством для службових відряджень (Постанова КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695).

У разі якщо відрядження працівника один день або в таку місцевість, звідки він має змогу щоденно повертатися до місця постійного проживання, добові відшкодовуються як за повну добу.

Сума добових витрат для працівників, які направляються у відрядження в межах України, становить 30 грн. (дод. 1 до постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98).

Витрати на проїзд до місця відрядження і назад відшкодовуються в розмірі вартості проїзду повітряним, залізничним, водним і автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) з урахуванням усіх витрат, пов’язаних із придбанням проїзних квитків і користуванням постільними речами в поїздах, та страхових платежів на транспорті (п. 6 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 № 59).

Квиток для пасажира на проїзд в автобусі є документом, на підставі якого виконуються пасажирські перевезення (ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III).

Отже, для відшкодування вчителям витрат на проїзд автобусним маршрутом достатньо квитка на проїзд незалежно від місця його придбання.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Від редакції

Детальніше про оформлення відряджень працівників, а також умови оплати проїзду до місця відряджень — в експертних статтях:

Відображаємо у табелі дні вибуття у відрядження та повернення з відрядження, що припадають на вихідні
Чи вправі працівник відмовитися від відрядження?
(«Кадровик-01», № 04/2013)

Як направити у відрядження працівника, який працює неповний робочий тиждень
(«Кадровик-01», № 06/2014)

Положення про відрядження працівників
(«Кадровик-01», № 07/2014)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення