Кадровик01

Відрядження для підвищення кваліфікації вчителів оплачується

  • 7 липня 2016
  • 4906

Відшкодування витрат на проїзд автобусним маршрутом здійснюється на підставі квитка на проїзд, незалежно від місця його придбання

Профспілка освітян нагадала, що працівникам, зокрема вчителям, яких направлено підвищувати кваліфікацію з відривом від виробництва, гарантовано оплату вартості проїзду до місця навчання і назад, виплату добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, установленому законодавством для службових відряджень (Постанова КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695).

У разі якщо відрядження працівника один день або в таку місцевість, звідки він має змогу щоденно повертатися до місця постійного проживання, добові відшкодовуються як за повну добу.

Сума добових витрат для працівників, які направляються у відрядження в межах України, становить 30 грн. (дод. 1 до постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98).

Витрати на проїзд до місця відрядження і назад відшкодовуються в розмірі вартості проїзду повітряним, залізничним, водним і автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) з урахуванням усіх витрат, пов’язаних із придбанням проїзних квитків і користуванням постільними речами в поїздах, та страхових платежів на транспорті (п. 6 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 № 59).

Квиток для пасажира на проїзд в автобусі є документом, на підставі якого виконуються пасажирські перевезення (ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III).

Отже, для відшкодування вчителям витрат на проїзд автобусним маршрутом достатньо квитка на проїзд незалежно від місця його придбання.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Від редакції

Детальніше про оформлення відряджень працівників, а також умови оплати проїзду до місця відряджень — в експертних статтях:

Відображаємо у табелі дні вибуття у відрядження та повернення з відрядження, що припадають на вихідні
Чи вправі працівник відмовитися від відрядження?
(«Кадровик-01», № 04/2013)

Як направити у відрядження працівника, який працює неповний робочий тиждень
(«Кадровик-01», № 06/2014)

Положення про відрядження працівників
(«Кадровик-01», № 07/2014)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю