Кадровик01

Транспортний засіб для потреб армії повернуть після демобілізації

  • 21 липня 2016
  • 297

Військово-транспортний обов’язок поширюється на підприємства, а регламентується законодавством про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Мін’юст систематизував в офіційному роз’ясненні правові підстави залучення транспортних засобів для потреб Збройних Сил України і подальшого їх повернення власникам-підприємствам

Мін’юст в листі від 26.01.2015 № 14-0-2-15/11.0.1 нагадав, що правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначення засад організації цієї роботи, повноважень органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов’язків підприємств, установ і організацій (далі — організація) незалежно від форми власності повноважень і відповідальності посадових осіб та обов’язків громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів установлено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII.

Виконання військово-транспортного обов’язку під час мобілізації, якщо не введений правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється згідно з Мобілізаційним планом України шляхом безоплатного залучення транспортних засобів організацій усіх форм власності для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на умовах їх повернення власникам після оголошення демобілізації.

Обсяги транспортних засобів за типами та марками, які планується залучити під час мобілізації, для організацій усіх форм власності встановлюються згідно з Мобілізаційним планом України місцевими державними адміністраціями за поданням військових комісаріатів.

Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформлюються відповідними розпорядженнями.

Приймання-передача транспортних засобів, залучених під час мобілізації, та їх повернення після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів приймання-передачі, в яких зазначаються відомості про власників, технічний стан, залишкову (балансову) вартість та інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.

Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації.

Порядок компенсації шкоди, завданої транспортним засобам внаслідок їх залучення під час мобілізації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

Про особливості виконання військово-транспортного обов’язку — в експертних статтях:

Передання військкомату відомостей про водіїв у контексті Закону «Про захист персональних даних»
(«Кадровик-01», № 03/2015)

Новий звіт до військкомату про громадян, закріплених за транспортними засобами
(«Кадровик-01», № 11/2015)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю