Матеріальна допомога на оздоровлення вчителю, який працює під час відпустки для догляду за дитиною

21 липня 2016 612
Незалежно від навчального навантаження матеріальна допомога на оздоровлення педагогам виплачується в розмірі місячного посадового окладу

Управління соціально-економічного захисту Профспілки працівників освіти і науки України нагадало, що педагогічне навантаження вчителя, тобто час, призначений для здійснення навчально-виховного процесу, становить 18 навчальних годин на тиждень (ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV). Тому педагогічне навантаження вчителя, що менше 18 годин на тиждень, є неповним робочим часом.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 Кодексу законів про працю України).

Час фактичної роботи, зокрема на умовах неповного робочого часу, протягом робочого року, за який надається відпустка, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (п. 1 ч. 1 статті 9 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Тому вчителька, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною та працює на умовах неповного робочого часу, має право на щорічну відпустку.

Виплату допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки гарантовано педагогічним та науково-педагогічним працівникам статтею 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII.

Допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки виплачується працівникам, які обіймають посади педагогічних або науково-педагогічних працівників (за основною посадою), у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) незалежно від тижневого (річного) навчального навантаження або обсягу роботи, що виконується (лист МОН України № 1-9/223 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України № 02-8/267 від 11.06.2001).

Отже, вчительці, яка працює на умовах неповного робочого часу в період перебування у відпустці для догляду за дитиною, при наданні щорічної відпустки має виплачуватися допомога на оздоровлення у розмірі ставки заробітної плати, що встановлюється за 18 навчальних годин на тиждень залежно від її кваліфікаційної категорії.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Від редакції

Надання матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічних відпусток — найактуальніша тема в літню пору. Тому рекомендуємо ознайомитись з експертними матеріалами з цього питання:

Надаємо матеріальну допомогу на оздоровлення
Кадровик-01», № 06/2015)

Надання відпустки і матеріальної допомоги на оздоровлення: один наказ чи два
Кадровик-01», № 06/2014)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення