text
Кадровик01

Керівників підприємств, що несвоєчасно платять зарплату, притягнуть до відповідальності

  • 27 липня 2016
  • 787

Уряд активізує претензійно-позовну роботу зі стягнення дебіторської заборгованості

КМУ розпорядженням від 22.07.2016 № 517-р затвердив План невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати (далі — План № 517).

Так, міністерствам та органам виконавчої влади доручено:

  • внести пропозиції щодо подальшого функціонування підприємств державної та комунальної форми власності, що належать до сфери управління органів виконавчої влади, не провадять виробничої діяльності, не мають замовлень та нарощують заборгованість із заробітної плати;
  • вжити заходи до недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати та забезпечити її скорочення на підприємствах, що належать до сфери управління органів виконавчої влади та розташовані на території відповідного регіону;
  • розглянути питання про притягнення до відповідальності керівників підприємств, що належать до сфери управління органів виконавчої влади, які допустили порушення вимог законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати.

Окрім того, заплановано підготовку законопроекту стосовно ратифікації розділу III Конвенції Міжнародної організації праці № 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавців та приєднання до статті 25 Європейської соціальної хартії (переглянутої).

Кошти, отримані під час відшкодування податку на додану вартість, рекомендовано спрямовувати на погашення заборгованості із заробітної плати.

Також посилюється контроль за додержанням вимог трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати та активізується претензійно-позовна робота із стягнення дебіторської заборгованості.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон