text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Робоча група з доопрацювання Трудового кодексу виключила статтю про призупинення трудових відносин

 • 1 лютого 2016
 • 129

Робоча група Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (далі — РГ) на засіданні 28.01.2016 розглянула поправки до статей, що стосуються правонаступництва у трудових відносинах, відсторонення від роботи, розірвання трудового договору за угодою сторін, за ініціативою працівника, у разі закінчення строкового трудового договору

Робоча група Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (далі — РГ) на засіданні 28.01.2016 розглянула поправки до статей, що стосуються правонаступництва у трудових відносинах, відсторонення від роботи, розірвання трудового договору за угодою сторін, за ініціативою працівника, у разі закінчення строкового трудового договору

Поправки внесено до статей проекту Трудового кодексу (далі — ТК), які унормовують:


 • правонаступництво у трудових відносинах;
 • тимчасове переведення на іншу роботу без згоди працівника;
 • призупинення трудових відносин;
 • відсторонення від роботи;
 • відсторонення від роботи працівника, який знаходиться в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння;
 • відсторонення від роботи з метою захисту населення від інфекційної хвороби, або уникнення загрози життю і здоров’ю працівника;
 • відсторонення від роботи з метою забезпечення вимог охорони праці;
 • на час проведення службового розслідування і дисциплінарного провадження.

Члени РГ перейшли до розділу 5 глави «Припинення трудових відносин» та розглянули, зокрема:

 • умови припинення трудового договору у зв’язку із закінченням строку;
 • розірвання трудового договору за згодою сторін;
 • розірвання трудового договору за ініціативою працівника;
 • право працівника на визначення дня звільнення з роботи в разі розірвання трудового договору за власною ініціативою;
 • право роботодавця на розірвання трудового договору у зв’язку зі скороченням.

Враховано важливу поправку: у разі якщо роботодавець стане правонаступником юридичної особи і протягом тижня не запропонує працівникам провести переговори щодо нових умов праці та її оплати, то вважатиметься, що він підтвердив умови діючого договору.

Гострі дискусії розгорнулися навколо пропозиції СПО об’єднань профспілок щодо виключення з ТК однієї з глав, якою передбачалось встановлення підстав для призупинення трудових відносин, — повідомив Сергій Українець, заступник Голови Укрнафтогазпрофспілки, заступник голови РГ.

В яких випадках передбачалося призупинення трудових відносин?

Наприклад, на час виконання працівником покладених на нього громадських або державних обов’язків, на час проведення страйку, на час відсторонення його від роботи в усіх випадках. Профспілки виступили проти введення таких новацій у законодавстві, тому що призупинення трудових відносин фактично означає, що в цей період на працівника не поширюються умови колективного договору, він позбавлений права отримувати соціальні послуги.

РГ погодилась з позицією профспілок і запропонувала народним депутатам виключити статтю 71 «Призупинення трудових відносин».

РГ відхилено поправку, якою фактично звужувались обов’язки роботодавця під час відсторонення працівника від роботи, якщо останній перебуває у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння. Запропонованою редакцією статті 73 ТК передбачено: якщо робота працівника пов’язана з управлінням джерелом підвищеної безпеки, з небезпечними умовами праці і вимагає від нього особливої точності, то роботодавець зобов’язаний буде відсторонити працівника від виконання роботи за наявності у нього залишкових ознак сп’яніння, або, якщо працівник перебуває під впливом медикаментів.

Деякими народними депутатами пропонувалося не звертати на це увагу, але більшість членів РГ, погодившись з пропозиціями профспілок, залишила цей пункт, адже це один з елементів захисту працівників та інших людей від можливої небезпеки на виробництві, — акцентував С.Українець.

Також збережено ще одну важливу норму: якщо у працівника виявлено хворобливий стан і продовження ним роботи може призвести до подальшого погіршення самопочуття, роботодавець зобов’язаний направити працівника до лікарні, або до дому. Пропонувалось зняти з роботодавця цей обов’язок, але профспілки вважають, що РГ прийняла правильне рішення і залишила цю норму у тексті ТК.

Стаття 74 «Відсторонення від роботи з метою захисту населення від інфекційних хвороб» передбачає, що працівник, який є бактеріоносієм або перебував у контакті з інфекційним хворим і через це не може продовжувати виконувати свої обов’язки, підлягатиме відстороненню від роботи на вимогу санітарно-епідеміологічної служби.

Якщо в результаті медичного огляду буде виявлено невідповідність стану здоров’я працівника виконуваній ним роботі, окрім того подовження роботи створюватиме загрозу поширенню інфекційної хвороби, небезпечно для його здоров’я, то його необхідно буде відсторонити до вирішення питання про переведення на іншу роботу із збереженням середньої заробітної плати на весь строк відсторонення. Норму щодо збереження оплати праці пропонувалося виключити, але профспілкам вдалося її відстояти.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон