Кадровик01

Держпраці перевірятиме відповідність назв посад за атестованими робочими місцями Класифікатору професій

  • 8 серпня 2016
  • 2047

Інспектори з праці перевірятимуть і відповідність виконуваних робіт — обов’язкам за кваліфікаційними характеристиками.

Держслужба України з питань праці оприлюднила проект наказу Мінсоцполітики «Про затвердження Порядку здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та правильністю застосування списків на пільгове пенсійне забезпечення» (далі — проект Порядок).

Проектом Порядку визначено майбутню процедуру здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація) та правильністю застосування списків № 1 та № 2 на пільгове пенсійне забезпечення (далі — Списки) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від їх форм власності, виду діяльності, господарювання, та у фізичних осіб, які використовують найману працю.

Право на проведення перевірок матимуть посадові особи Держпраці та її територіальних органів, посадовими інструкціями яких передбачено повноваження державного інспектора з питань праці.

Перед початком перевірки інспектор повинен буде пред’явити роботодавцю службове посвідчення та надати копію доручення на її проведення.

Вимога інспектора про надання роботодавцем для ознайомлення документів та/або їх копій чи витягів з документів, доступу до приміщень  організації робочого місця подаватиметься у письмовій формі та буде обов’язковою для виконання роботодавцем.

Для оцінки якості проведення атестації робочих місць за умовами праці інспектор перевірятиме відповідність її проведення вимогам законодавства, чинного на момент атестації.

Для оцінки правильності застосування роботодавцями Списків № 1 і № 2 інспектор праці перевірятиме:

  • відповідність внесених записів про найменування професій і посад    у документах кадрового обліку та трудових книжках працівників Класифікатору професій та Списків № 1 та № 2 (чинних на момент проведення атестації);
  • наявність у переліку робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад усіх категорій працівників, яким за результатом атестації підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах;
  • відповідність робіт, виконуваних працівниками, яким за результатом атестації підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах, роботам, зазначеним у довідниках кваліфікаційних характеристик професій та посад працівників.

При наявності порушень інспектор праці аналізуватиме матеріали перевірки, вноситиме припис та вживатиме заходів щодо притягнення винної в допущенні порушень посадової особи до відповідальності.

Якщо перевірку проведено за заявою роботодавця, його не притягнуть до відповідальності. Також роботодавця не притягнуть до відповідальності якщо він виконає вимоги припису у встановлений термін.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

Аби якісно провести атестацію робочих місць за умовами праці, скористайтесь рекомендаціями експертів журналу "Кадровик-01"

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон