Надаєш послуги з ремонту квартир — зареєструйся і сплати податок

12 серпня 2016 248
Уряд планує оподатковувати індивідуальну діяльність громадян без реєстрації ФОП

Кабмін підготував проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі — проект ПК), згідно з яким Податковий кодекс України планується доповнити, зокрема, статтею 117-1, що регулюватиме займання фізичними особами індивідуальною діяльністю.

Так, фізична особа за власним бажанням зможе займатися провадженням певних видів діяльності, визначених в статті 117-1 проекту ПК, без реєстрації підприємцем за умов здійснення такої діяльності індивідуально (особисто без найманих осіб) та не перевищення річного обсягу доходу від провадження такої діяльності понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Фізична особа, яка матиме намір здійснювати індивідуальну діяльність, буде зобов’язана стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання (податкової адреси) як особа, яка здійснюватиме індивідуальну діяльність. Для цього необхідно буде звернутись з відповідною заявою до органу місцевого самоврядування або контролюючого органу за місцем постійного проживання (податкової адреси).

За займання індивідуальною діяльністю сплачуватиметься податок у розмірі, який становитиме 10% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року з розрахунку на календарний місяць.

Окрім того, за наслідками звітного (податкового) року зазначені фізичні особи зобов’язані будуть подати річну податкову декларацію та вказати в ній фактичну суму доходу, отриманого від здійснення обраного виду діяльності.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення