Кадровик01

Надаєш послуги з ремонту квартир — зареєструйся і сплати податок

  • 12 серпня 2016
  • 255

Уряд планує оподатковувати індивідуальну діяльність громадян без реєстрації ФОП

Кабмін підготував проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі — проект ПК), згідно з яким Податковий кодекс України планується доповнити, зокрема, статтею 117-1, що регулюватиме займання фізичними особами індивідуальною діяльністю.

Так, фізична особа за власним бажанням зможе займатися провадженням певних видів діяльності, визначених в статті 117-1 проекту ПК, без реєстрації підприємцем за умов здійснення такої діяльності індивідуально (особисто без найманих осіб) та не перевищення річного обсягу доходу від провадження такої діяльності понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Фізична особа, яка матиме намір здійснювати індивідуальну діяльність, буде зобов’язана стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання (податкової адреси) як особа, яка здійснюватиме індивідуальну діяльність. Для цього необхідно буде звернутись з відповідною заявою до органу місцевого самоврядування або контролюючого органу за місцем постійного проживання (податкової адреси).

За займання індивідуальною діяльністю сплачуватиметься податок у розмірі, який становитиме 10% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року з розрахунку на календарний місяць.

Окрім того, за наслідками звітного (податкового) року зазначені фізичні особи зобов’язані будуть подати річну податкову декларацію та вказати в ній фактичну суму доходу, отриманого від здійснення обраного виду діяльності.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю