Кадровик01

Оплата харчування під час відрядження працівника

  • 12 серпня 2016
  • 5984

Сума добових витрат визначається наказом про відрядження та іншими первинними документами. Якщо такого наказу немає, добові витрати не виплачуються

У листі від 01.08.2016 № 17236/10/26-15-13-01-12 податківці повідомили, що за наявності підтвердних документів у оригіналі підприємство відшкодовує в межах граничних сум витрати на харчування, якщо його вартість включена до рахунків на оплату вартості проживання або до проїзних документів, які оплачуються за рахунок добових витрат.

Залежно від того, скільки разів на добу харчувався працівник у відрядженні, визначається розмір добових втрат. Зокрема, 80 % (24 грн.) — при одноразовому, 55 % (16,50 грн.) — при дворазовому, 35 % (10,50 грн.) — при триразовому харчуванні.

У випадку, якщо витрати на харчування не враховано до рахунків на оплату вартості проживання, граничні норми добових витрат для відряджень в Україні становлять 30 грн.

При цьому, для держслужбовців та інших працівників підприємств, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, розмір добових необмежений. Проте ПДФО оподатковуються добові, розмір яких не більше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження в межах України та не більше 0,75 розміру мінзарплати для відряджень за кордон.

Але якщо за рішенням керівника підприємства добові відшкодовані у більшому розмірі, то сума перевищення вважатиметься додатковим благом, до якої потрібно застосувати натуральний коефіцієнт.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю