Кадровик01

Хто здійснює повноваження керівника державної служби в колегіальному органі

  • 22 серпня 2016
  • 1393

Якщо посада керівника апарату (секретаріату) державного колегіального органу на 01.05.2016 не існувала або була вакантною, повноваження керівника державної служби виконує голова відповідного державного колегіального органу до призначення на таку посаду особи за результатами конкурсу, але не довше ніж до 01.01.2017

Повноваження керівника державної служби здійснюють:

  • у Секретаріаті Кабінету Міністрів України — Державний секретар Кабінету Міністрів України;
  • у міністерстві — державний секретар міністерства;
  • в іншому центральному органі виконавчої влади — керівник відповідного  органу;
  • у державних органах, посади керівників яких належать до посад державної служби, — керівник відповідного органу;
  • в інших державних органах або в разі прямого підпорядкування окремій особі, яка займає політичну посаду, — керівник апарату (секретаріату) (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889).

У державних органах, керівники або голови яких виконують повноваження керівників державної служби та з дня набрання чинності Законом № 889 втрачають статус державних службовців, утворюються посади керівників державної служби. Повноваження керівників державної служби до призначення на такі посади осіб за результатами конкурсу в порядку, визначеному Законом № 889, продовжують виконувати керівники або голови відповідних державних органів, але не довше ніж до 01.01.2017.

Із набранням чинності Законом № 889 голови державних колегіальних органів втратили статус державних службовців (п. 4 ч. 3 ст. 3 Закону № 889). Водночас у деяких державних колегіальних органах на час набуття чинності Законом № 889 посади керівників апаратів (секретаріатів) вже існували.

Окрім того, державні службовці, які на день набрання чинності Законом № 889 займають посади державної служби, визначені відповідно до Закону № 889, продовжують виконувати свої посадові обов’язки у відповідному державному органі (п. 5 розд. XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889).

Нацдержслужба в листі від 08.07.2016 № 12-р/з зауважила, що у разі, якщо посада керівника апарату (секретаріату) державного колегіального органу на час набрання чинності Законом № 889 не існувала або була вакантною, повноваження керівника державної служби виконує голова відповідного державного колегіального органу до призначення на таку посаду особи за результатами конкурсу в порядку, визначеному Законом № 889, але не довше ніж до 01.01.2017.

У іншому випадку повноваження керівника державної служби має здійснювати особа, яка на час набрання чинності Законом № 889 обіймала посаду керівника апарату (секретаріату) відповідного державного колегіального органу.

Реалізація вимог Закону № 889 щодо наділення такого керівника апарату (секретаріату) повноваженнями керівника державної служби здійснюється шляхом визначення відповідних посадових обов’язків, передбачених частиною другою статті 17 Закону № 889, та внесення змін до Положення про апарат (секретаріат) відповідного державного колегіального органу, а також інших нормативних документів, що регламентують діяльність такого державного органу.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Від редакції

Журнал «Кадровик-01» щомісяця друкує ексклюзивні публікації для служби управління персоналом державного органу. Вийшли друком консультації та роз’яснення:

Новий Закон «Про державну службу»: про найголовніше
(«Кадровик-01», № 01/2016)

Новий Закон про державну службу: сфера дії
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Новий Закон про державну службу: класифікація посад
Присвоєння рангів державним службовцям: що нового?
(«Кадровик-01», № 03/2016)

Хто є хто в системі управління держслужбою
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Керівник державної служби: правовий статус
Нормативно-правові акти, спрямовані на імплементацію Закону України «Про державну службу», станом на 1 травня 2016 року
(«Кадровик-01», № 05/2016)

Ведемо особові справи державних службовців за новим порядком
(«Кадровик-01», № 06/2016)

Роз’яснення щодо надання додаткових відпусток державним службовцям згідно з новим Законом про держслужбу
(«Кадровик-01», № 07/2016)

Служба управління персоналом у держорганах: нові засади організації
(«Кадровик-01», № 08/2016)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю